reklama
reklama

Před dvaceti lety se začaly Čechům otevírat brány hypermarketů. Naučili jsme v nich se za tu dobu nakupovat?

Prvním hypermarketem západního střihu, který se v Česku představil, byl německý Globus. Své brány otevřel 4. listopadu 1996 na okraji Brna. Po dvaceti letech mluví česká společnost o (ne)kvalitě výrobků, všímá si rozdílů v cenách stejného zboží v Česku a sousedním Německu. Místy jsme “oplakali”...
Hypermarkety dnes trochu hledají svou budoucí roli a fokus. Bohužel je celý trh zdecimován promocemi a nikdo neví, jak z toho ven. Obchodní řetězce si sami zkazili zákazníka spirálou slev.

Sledujete bitvu o Bílý dům? Kterému z kandidátů byste dali svůj hlas?

V USA se konala druhá prezidentská debata mezi Hillary Clintonovou a Donaldem Trumpem. Vedle nebývalé hrubosti debaty se také hovoří o jménech významných amerických byznysmanů, kteří se netají svou konkrétní podporu. Peter Thiel (PayPal) podporuje Trumpa, Clintonovou například Tim Cook (Apple)....
Ani jednomu, ale když už, tak Trumpovi, aspoň nějaká osobnost...je smutné, že ani tak velká země se nezmůže na lepší kandidáty.

Osvědčily se kraje?

Osvědčily se kraje? Neměly by se zrušit nebo alespoň zredukovat jejich počet?
Nemyslím si, zbytečně drahý aparát a nástroj neefektivního volebního systému.

Co si myslíte o kampani odborářů "Konec levné práce"?

Vedení největší odborové centrály, Českomoravské konfederace odborových svazů, doporučilo svým členům, aby ve svých firmách požadovali mzdy vyšší o 5 až 5,5 procenta. Co si myslíte o aktuální výzvě Josefa Středuly?
Bohužel realita, ale zatím bez odpovídajícího navýšení cen a produktivity. Na vyšší mzdy se musí vydělat - buď zvýšením cen nebo produktivity, nejlépe kombinací obou, což se zatím neděje.

Vláda chce posílit ochranu whistleblowerů. Bojíte zneužití silnější ochrany v konkurenčním boji?

Vláda chce posílit ochranu whistleblowerů. Bojíte zneužití silnější ochrany v konkurenčním boji? Například toho, že by nespokojení zaměstnanci mohli vynést know-how nebo jiné citlivé informace z vaší firmy, případně poškodit image podniku?
Nesouhlasim s anonymnim "udavacstvim", neumim najit jine spravne ceske slovo. Pokud nekdo chce neco sdelit, mel by si za tim stat svym jmenem.
1 2 3 4 5 5 6
reklama