reklama
reklama

Které nové technologie se Vám líbí a případně uvažujete o jejich využití ve svém byznysu?

Denně se dozvídáme o technologiích, které by nám měly ulehčit práci. Případně únavné úkoly za lidi zcela přebrat. Mluví se například o samořídících automobilech v nákladní a městské hromadné dopravě. Hledají se cesty, jak aplikovat možnosti 3D tiskáren ve zdravotnictví, atd. Které nové technologie...
V rámci "dream scenario" bychom velmi využili technologii umožňující čtení myšlenek. V reálném životě analytiku velkých dat k zachycení trendů souvisejících s poskytováním právních služeb.

Jak vnímáte současné úvahy o možných změnách pracovní doby?

Před devadesáti lety (26.9. 1926) zavedl Henry Ford pětidenní pracovní týden. Jak vnímáte současné úvahy o možných změnách pracovní doby? Nejčastěji se hovoří o volném pátku a šestihodinové pracovní směně.
Pracovní doba má být přizpůsobivá době, ve které se používá. To ta aktuální není. Ať ta budoucí nabízí flexibilitu, možnost volby pro zaměstnance i zaměstnavatele a zároveň ať respektuje, že je doba pracovní, tedy efektivní a produktivní.

Osvědčily se kraje?

Osvědčily se kraje? Neměly by se zrušit nebo alespoň zredukovat jejich počet?
Ano, ano, ano.

Co si myslíte o kampani odborářů "Konec levné práce"?

Vedení největší odborové centrály, Českomoravské konfederace odborových svazů, doporučilo svým členům, aby ve svých firmách požadovali mzdy vyšší o 5 až 5,5 procenta. Co si myslíte o aktuální výzvě Josefa Středuly?
Je to marketingová kampaň jako každá jiná: obal prodává + zdánlivě jednoduchá řešení snímají odpovědnost. Jen ale do doby, než si dostatečně velký počet příjemců všimne, že obal neodpovídá obsahu. Zde: na podobná řešení musí být ekonomický základ.

Jakou reformu podle vás potřebuje systém českého základního a středního školství?

Jakou reformu podle vás potřebuje systém českého základního a středního školství? Jak hodnotíte platy učitelů? Které obory strádají? Chybí českým absolventům nějaká zásadní dovednost?
Takovou, aby se děti ani učitelé nebáli se ptát, poznávat, tvořit, uznat vlastní chybu. Aby vzdělání nebylo jen záležitostí školy, ale i rodin a budoucích zaměstnavatelů. Aby naše děti byly připravené na život ve společnosti a společnost na ně.

Jednou z hlavních komplikací byznysu v Česku je byrokracie. Jak dalece zatěžuje vaše podnikání?

Jednou z hlavních komplikací byznysu v Česku je byrokracie. Jak dalece zatěžuje vaše podnikání? S jakou úřednickou absurditou jste se doposud setkali? Která nařízení jsou pro vás zcela zbytečná?
Moje oblíbená filmová postava říká: "There is nothing nice about bureaucracy". S úředníkem se dá mluvit, nařízení se dá zdolat soudně, ale byrokracie byla, je a bude. Nejlépe se mi osvědčilo s ní prostě počítat, jako se souhrnem spousty nicotností.
1 2 3 4 5 ... 11
reklama