reklama
reklama
Byznys Echo / Respondent

majitel textilní společnosti Juta

Odpovědi respondenta

Podpora pro české firmy

Co si myslíte o poslaneckém návrhu, že by obchody musely nabízet až 85 procent potravin českého původu?Jak jinak a případně lépe by podle vás měl stát podpořit všechny české podnikatele?
Tonoucí se stébla chytá. Regulací ne. Jaké zboží nakupovat je naše volba. Jde o lidské chování. Fandím českým zemědělcům a jako česká firma nejdříve oslovujeme české výrobce. Vše úzce souvisí s češstvím a národní hrdostí, k tomu s výchovou v rodinách i školách. Hodně cestuji a třeba ve Švédsku v obchodě Švéd obrací pytlík se zbožím a koupí, teprve když vidí, že "Made in Sweden ". To souvisí s národní hrdostí. Konkurence je potřebná, ale nemohu věřit že i další generace budou vozit třeba španělská vajíčka do Holandska a holandská do Španělska a zamořovat ovzduší.
Snížit sociální odvody.

Rozvolňování mimořádných opatření

Dochází k rozvolňování mimořádných opatření přijatých v souvislosti s koronavirem. Jaký to bude mít vliv na váš byznys? Na co se vy osobně v souvislosti s rozvolněním opatření nejvíce těšíte?
Pro Jutu žádný zásadní vliv. V ČR a SR jsou nám zákazníci věrní, přibývají a jsou s námi solidární, děkujeme jim. O ČR a o budoucnosti Juty s 86 % exportem, se rozhodne za našimi hranicemi, o nás hlavně v západní Evropě. Jediné Německo díky masívní podpoře průmyslovým podnikům funguje slušně, ale to je málo. Pokud se západ nevrátí rychle do obvyklé kondice my s tím nic nezmůžeme. Znovu obsadit zakázkami naše nepřetržité provozy a plně využít výrobní stroje bude trvat roky a zda se nám to vůbec podaří nevíme. Propad z loňských 7,7 miliardy Kč obratu bude velký.
Těším se na cesty za byznysem.
1
reklama