reklama
reklama
Byznys Echo / Respondent

Tomáš Prajzler

Regionální ředitel Talentor Advanced Search

regionální ředitel Talentor Advanced Search

Odpovědi respondenta

Přínosy pandemie

Může mít podle vás současná pandemie koronaviru nějaký pozitivní dopad na vaši firmu či celou společnost? Přinesla aktuální situace pro vás osobně něco dobrého?
Snad se pohneme kupředu s digitalizací, ideálně zejména státní a veřejné správy. Změní se věřím, alespoň někde důraz na nutnost denně jezdit nebo chodit do kanceláře.

Práce a home office

Jak se vám v době karantény osvědčila ve firmě práce z domova? Pozorujete například pokles výkonnosti zaměstnanců na home office, zejména těch, kteří v tomto režimu nikdy nepracovali?
Umožňovali jsme home office již v minulosti, takže lidé se v tomto režimu "umí pohybovat". Spíše než poklesu výkonnosti se obáváme toho, aby za chvíli měli zaměstnanci vůbec na čem pracovat...

Dopady koronaviru na firmy (aktualizováno)

Jak epidemie koronaviru zasáhla do vašeho byznysu? Jak očekáváte, že se váš byznys změní po odeznění epidemie?
Jsme headhunteři a zabýváme se tedy výběrem a vyhledáváním zaměstnanců. Vidíme hiring freeze u velké části klientů, zastavení nebo komplikace náboru téměř u všech. Naštěstí máme velkou expozici v oblasti bankovnictví a financí, kde zatím klienti fungují a i když nábory maximálně "virtualizují", aktivita neustává. Každopádně očekáváme pokles poptávky po našich službach v řádu desítek procent.

Situace "po odeznění" je primárně odvislá od toho, kdy k onomu odeznění dojde. Věřím, že nebude-li v té době ekonomika zásadně poškozená, mohlo by dojít k výraznému zvýšení poptávky.

Česko za 30 let

Co dělat, aby Česko i za 30 let zůstalo vyspělým státem?
Volit demokratické strany a starat se o tom, abychom zůstali liberální demokracií. Více spolupracovat v rámci EU a nebýt černým pasažérem. Investovat do vzdělání (ne nepotřebujeme víc učňů, potřebujeme se na školách naučit to co bude potřeba k úspěchu v budoucnu), investovat do moderní infrastruktury, výrazně zeštíhlit stát jako takový a najít pro ekonomiku jiného tažného koně než je automobilový průmysl.

Srozumitelnost právního vyjadřování

1) Rozumíte jazyku, který používají právníci?
2) Nezpůsobuje vám komplikované právní vyjadřování problémy ve vašem byznysu?
3) Co by mohli právníci udělat pro to, aby právo bylo srozumitelnější?
1) celkem ano, ale dá to práci
2) žádné zásadní
3) obávám se, že při stovkách tisíc platných zákonů a nařízení aktuálně nejspíš nic

Pomalejší růst německé ekonomiky

Německá centrální banka výrazně snížila výhled letošního růstu německého hospodářství z prosincového odhadu 1,6 procent HDP na 0,6 procent. Počítáte s tím, že pomalejší růst německé ekonomiky ovlivní také vaši společnost?
Uvidíme. Expozici v automotive sektoru máme značnou, nicméně portfolio našich zákazníků je dobře diverzifikované, takže určitě nepanikaříme.

Jak investujete?

Jak jste v letošním roce investovali své volné peníze? Plánujete pro příští rok nějak změnit svou investiční strategii?
Snažím se držet diverzifikované potrfolio. Životní a penzijní (při)pojištění, rezerva na spřících účtech, dluhopisy a něco certifikátů.

Superhrubá mzda

Jste pro zrušení superhrubé mzdy? Co by mělo být výsledkem příslušné změny zákona pro zaměstnance a zaměstnavatele?
Nejsem. Je třeba, aby zaměstnanci viděli, kolik za ně zaměstnavatel odvádí státu a mohli touto optikou poměřovat služby, které od státu výměnou dostávají...

Co čekáte od nové vlády?

Co čekáte od nové vlády? Přispěje k politickému uklidnění a rozvoji ekonomiky nebo je to naopak krok k dalším sporům a problémům?
Nic dobrého... doufám však že, stejně jako doteď, se bude ekonomice dařit, vládě navzdory.

Vliv vlády bez důvěry na byznys

Může další existence vlády bez důvěry a pokračující tahanice nad jejím sestavením ohrožovat chod státu a brzdit českou ekonomiku? Co v byznysu trvající politická nejistota ohrožuje nejvíce?
S výjimkou toho, že máme ostudu před našimi zahraničními partnery, tedy tou menšinou, která o české politice něco ví, zatím ne.
1 2 3 4 5 ... 18
reklama