reklama
reklama
Byznys Echo / Respondent

Tomáš Prajzler

Regionální ředitel Talentor Advanced Search

regionální ředitel Talentor Advanced Search

Odpovědi respondenta

Česko za 30 let

Co dělat, aby Česko i za 30 let zůstalo vyspělým státem?
Volit demokratické strany a starat se o tom, abychom zůstali liberální demokracií. Více spolupracovat v rámci EU a nebýt černým pasažérem. Investovat do vzdělání (ne nepotřebujeme víc učňů, potřebujeme se na školách naučit to co bude potřeba k úspěchu v budoucnu), investovat do moderní infrastruktury, výrazně zeštíhlit stát jako takový a najít pro ekonomiku jiného tažného koně než je automobilový průmysl.

Srozumitelnost právního vyjadřování

1) Rozumíte jazyku, který používají právníci?
2) Nezpůsobuje vám komplikované právní vyjadřování problémy ve vašem byznysu?
3) Co by mohli právníci udělat pro to, aby právo bylo srozumitelnější?
1) celkem ano, ale dá to práci
2) žádné zásadní
3) obávám se, že při stovkách tisíc platných zákonů a nařízení aktuálně nejspíš nic

Pomalejší růst německé ekonomiky

Německá centrální banka výrazně snížila výhled letošního růstu německého hospodářství z prosincového odhadu 1,6 procent HDP na 0,6 procent. Počítáte s tím, že pomalejší růst německé ekonomiky ovlivní také vaši společnost?
Uvidíme. Expozici v automotive sektoru máme značnou, nicméně portfolio našich zákazníků je dobře diverzifikované, takže určitě nepanikaříme.

Jak investujete?

Jak jste v letošním roce investovali své volné peníze? Plánujete pro příští rok nějak změnit svou investiční strategii?
Snažím se držet diverzifikované potrfolio. Životní a penzijní (při)pojištění, rezerva na spřících účtech, dluhopisy a něco certifikátů.

Superhrubá mzda

Jste pro zrušení superhrubé mzdy? Co by mělo být výsledkem příslušné změny zákona pro zaměstnance a zaměstnavatele?
Nejsem. Je třeba, aby zaměstnanci viděli, kolik za ně zaměstnavatel odvádí státu a mohli touto optikou poměřovat služby, které od státu výměnou dostávají...

Co čekáte od nové vlády?

Co čekáte od nové vlády? Přispěje k politickému uklidnění a rozvoji ekonomiky nebo je to naopak krok k dalším sporům a problémům?
Nic dobrého... doufám však že, stejně jako doteď, se bude ekonomice dařit, vládě navzdory.

Vliv vlády bez důvěry na byznys

Může další existence vlády bez důvěry a pokračující tahanice nad jejím sestavením ohrožovat chod státu a brzdit českou ekonomiku? Co v byznysu trvající politická nejistota ohrožuje nejvíce?
S výjimkou toho, že máme ostudu před našimi zahraničními partnery, tedy tou menšinou, která o české politice něco ví, zatím ne.

Růst mezd

Odborníci letos očekávají osmiprocentní růst mezd a jejich celoroční průměr ve výši kolem 32 tisíc hrubého měsíčně. Jak to vidíte vy?
Současný růst mezd a uvedená predikce tvoří bublinu. Motorem růstu bohužel není rostoucí produktivita; je jím převážně demografie, nepružné pracovní právo a obava "státu" z přistěhovalců.

Vláda Andreje Babiše

Pokud vláda Andreje Babiše získá ve sněmovně důvěru a začne vládnout, zlepší se podle vás podnikatelské prostředí v Česku?
Ne. Bude to přesně naopak a nebude se to týkat jen prostředí k podnikání, bude se to týkat prostředí k životu. Šílenci z SPD a komunistické příšery v čele sněmovních výborů a tichá podpora vlády od těchto dvou stran mě naplňuje hrůzou.

Jakou vládu chtějí podnikatelé?

Jakou vládu chtějí podnikatelé a proč? - Menšinovou vládu Andreje Babiše doplněnou o odborníky. - Koaliční vládu v čele s ANO 2011 ale bez Andreje Babiše. - Menšinovou vládu odpůrců ANO 2011. - Vládu, která by vzešla z předčasných voleb.
V posledních letech prosperovala Česká republika nikoli díky vládě, nýbrž jí navzdory. Z toho mi jasně vyplývá, že stačí jakákoli demokratická a taková, která nás z EU neodvede někam do Běloruska...
1 2 3 4 5 ... 18
reklama