reklama
reklama

Šlechtické tituly

Mají dnes ještě opodstatnění šlechtické tituly? Mělo by se české šlechtě vrátit právo je užívat?
Šlechtické tituly jsou anachronismem, který v současné době nemá žádné opodstatnění. Nevidím žádný smysl pro jejich používání. Ale na druhou stranu, kdo chce, ať si je používá.

Refinancováním hypotéky

Analýza nabídek bank ukazuje, že refinancováním hypotéky, resp. přenesením hypotéky do jiné banky je možné výrazně ušetřit. Jaký je Váš přístup, co se loajality k bankám týče? Jste spíše konzervativním klientem, nebo neváháte banku třeba kvůli úspoře na poplatcích nebo lepším podmínkám úvěru změnit...
Když chce banka klienta udržet, musí mu nabídnout co nejlepší podmínky. Pokud člověku konkurenční banka nabízí lepší podmínky než ta stávající, měl by to zvážit. Musí však posuzovat nejen výši úroku, ale i další parametry včetně RPSN.

Bydlení v Praze

Je podle vás správné, že se Praha kvůli výstavbě nových bytů rozrůstá "do polí", přestože v širším centru města existuje mnoho nevyužitých ploch a brownfielfů? Jak by se měla změnit strategie výstavby bydlení v metropoli?
Zastavování posledních volných plácků v centru měst, které lidi využívají k odpočinku či venčení psů, je špatný koncept. Lidé chtějí bydlet v dosahu přírody, což jim umožní pouze lokality na okrajích měst. Nutností je ale dobrá dopravní dostupnost.

Cesty k úspěchu

Co je podle vás nejdůležitější pro to, aby se člověk stal úspěšným podnikatelem?
Motivem pro podnikání nesmí být snaha vydělat peníze, ale touha změnit svět. Člověk, který chce být úspěšným podnikatelem, musí být velmi pracovitý a musí umět vybírat a motivovat ty nejlepší z daného oboru. Jen takoví podnikatelé uspějí.

Porodnictví v Česku

V Česku za posledních 25 let několikanásobně vzrostl podíl dětí narozených císařským řezem. Jakou máte osobní zkušenost s českým porodnictvím?
Císařský řez představuje variantu porodu, která velmi výrazně snižuje riziko pro nově narozeného jedince. Nárůst tohoto typu porodů proto vítám a vnímám to jako pozitivní zprávu.

Bydlení mladých rodin

Mladé rodiny v současné době kvůli vysoké ceně bytů řeší dilema, jestli si pořídit vlastní bydlení, nebo bydlet v nájmu. Co byste poradili svým dětem: i přes vysoké ceny koupit vlastní byt, nebo v nájmu počkat na příznivější ceny?
Určitě bych doporučil pořídit si vlastní bydlení. I při současných rostoucích cenách lze najít vhodný byt. Jen je nutné řídit se jednoduchým "Korcovým pravidlem", které říká, že cena menšího bytu nesmí přesahovat 20násobek ročního nájemného.

České pohraničí

Pohraniční oblasti jsou na tom podle řady ukazatelů hůře než zbytek Česka, ať už je to podíl lidí bez práce, počet exekuci nebo třeba množství potratů. Měla by je vláda podporovat? A jakým způsobem?
Měly by se podporovat způsobem, který je smysluplný. Například lze využít skvělé přírodní podmínky, které v těchto oblastech mají, a vytipovat lokality pro návrat zubra do přírody. To přitáhne spoustu lidí a zvýší návštěvnost. Podobně jako u Milovic.

Dofinancování hypoték

Je podle vás správné, že ČNB zákazem stoprocentních hypoték de facto nutí zájemce o bydlení bez vlastních úspor k "dofinancování" hodnoty nemovitosti, na niž nestačí hypotéka, jinými dražšími úvěry? Nepovede toto opatření ve skutečnosti ke zhoršení postavení klientů bez úspor?
Banky dokážou velmi dobře posoudit, zda jsou jejich klienti schopní splácet úvěry včetně hypoték. ČNB by se do toho míchat neměla.

Střední třída v Česku

Jaký hrubý měsíční plat podle vás musí člověk v Česku pobírat, aby se mohl řadit do střední třídy?
Minimálně 35 tisíc korun.

Jak uspěje ANO ve volbách?

Kolik procent voličů podle vás získá Babišovo hnutí ANO v letošních volbách do Poslanecké sněmovny? Bude drtivým vítězem z více než 35 procenty hlasů?
Myslím, že získá něco málo přes 30 procent hlasů.
1 2 3 4 5 6 7 ... 21
reklama