reklama
reklama
Byznys Echo / Respondent

Jiří Machálek

ředitel společnosti West Media
Odpovědi respondenta

Česko za 30 let

Co dělat, aby Česko i za 30 let zůstalo vyspělým státem?
Rozumně investovat a směrovat peníze tam, kam patří, do vzdělávání, infrastruktury, výzkumu a posílení obrazu státu. Ne do úplatků voličům a nesmyslných dotací.

Dopadne na Česko recese?

1) Obáváte se recese nebo alespoň výrazného zpomalení domácí ekonomiky?
2) Měla by se už vláda, respektive firemní svět, připravovat na "horší časy"?
Zpomalení ekonomiky přijde a následky budou daní za současnou rozmařilost a nezodpovědnost, kdy projídáme (spíše zkrmujeme) to, co bychom si měli připravovat na horší časy. Firemní svět se jistě připraví, u vlády potřebnou míru zodpovědnosti nevidím.

Pomalejší růst německé ekonomiky

Německá centrální banka výrazně snížila výhled letošního růstu německého hospodářství z prosincového odhadu 1,6 procent HDP na 0,6 procent. Počítáte s tím, že pomalejší růst německé ekonomiky ovlivní také vaši společnost?
Český DinoPark určitě slabší Německo neovlivní. A myslim, že ani náš španělský (slovenský i ruský) DinoPark nic nepozná. Útraty za zábavu a poučení s dětmi jsou víceméně konstantní.

Daně z nemovitostí

Někteří politici navrhují, aby stát či obce zavedly vyšší sazby daně z nemovitostí pro majitele, kteří vlastní více bytů nebo domů. Bude to podle vás motivovat majitele, aby nenechávali nemovitosti prázdné? Souhlasíte s tímto nápadem?
Vyšší daň z nemovitosti nijak motivovat majitele nemovitostí nebude. Tím může být pouze finanční výhodnost pronájmu.
A vůbec si myslím, že daň z nemovitosti je sama o sobě jakožto daň z vlastnictví nehoráznost.
1 2 3 4 5 ... 11
reklama