reklama

Ekonom > lázně

Čínská CEFC zvažuje investice do Lázní Kyselka, řekl Zeman. Místní zachránce cenných domů to překvapilo

Čínská společnost CEFC se zajímá o lázně Kyselka.

9. 3. | byznys.ihned.cz

Čínská společnost CEFC zvažuje investici do Lázní Kyselka, prohlásil to prezident Miloš Zeman. Na český trh vstoupila společnost už dříve odkoupením fotbalové Slavie Praha. Společnost CEFC působí především v oblasti financí, energetiky a průmyslu.

Mezinárodního pivního festivalu v Českých Budějovicích se zúčastnil rekordní počet pivovarů, ceny se udělovaly i v dalších oborech

jarvis_56bdf840e4b04efb9b0203af.jpeg

16. 2. | HN.IHNED.CZ

Mladí vědci, studenti a pedagogové převzali v Betlémské kapli Ceny Wernera von Siemense. Absolutním vítězem Zlaté pivní pečetě 2016 se stal Jan Wünsch, sládek Pivovaru Jílovice. Na jubilejním dvacátém reprezentačním lázeňském plesu v Luhačovicích byl oceněn Antonín Plachý.

Lázně musí odvádět poplatky za televize a rádia na pokojích hostů. Soudu se nelíbí jejich zvýhodnění

Lázně budou muset platit za televize a rádia. Na pokoje pacientů se nevztahuje výjimka o autorský právech - Ilustrační foto.

16. 12. | domaci.ihned.cz

Nejvyšší soud rozhodl, že lázně budou muset odvádět poplatky za televizi a rádio na pokojích pacientů. Podle nového verdiktu se výjimka pro zdravotnická zařízení vztahuje pouze na léčebné domy. Soud se k této variantě přiklonil poté, co Soudní dvůr EU kritizoval původní zvýhodnění lázní.

reklama

Číňané postaví v Česku lázně za dvě miliardy korun. Vybrali si Pasohlávky

Česká delegace v Číně vyjednala dvoumiliardovou investici do lázní.

27. 11. | byznys.ihned.cz

Lázně za dvě miliardy, které poskytnou asi 500 pracovních míst, by měly stát už koncem roku 2018. Na stavbě se dohodli hejtman Jihomoravského kraje Michal Hašek a investoři z provincie Che-pej. Hašek předpokládá, že vznikne společná struktura, v níž bude mít čínská strana zhruba 80 procent a 20 procent zůstane pod kontrolou české strany.

Švihák lázeňský: Den 5. - Rutina všedního dne

15. 10. | zouzalik.blog.ihned.cz

Pokud je to třeba, švihák lázeňský si umí i dupnout. Tedy, když jde o jeho vlastní prospěch, žaludek či pohodlí.

Ani švihák lázeňský však nesmí zapomínat na to, že je pořád jen pacient. Každý máme své limity a přes některé prostě nejede vlak.

Švihák lázeňský: Den 3. - Děvčata se osmělují

12. 10. | zouzalik.blog.ihned.cz

Přichází víkend a švihák lázeňský zažívá první úspěchy u něžného pohlaví.

Nedopatřením se z lázeňského šviháka může stát včelí medvídek. Ale díky blbosti kombinované s hrdostí i mrtvola.

Místo syntetických léků esenciální oleje: Aromaterapie se stala ve Francii hitem

Ilustrační foto.

28. 9. | life.ihned.cz

Ve Francii roste zájem o aromaterapii, lidé jí začínají důvěřovat více než lékařským metodám. Díky aromaterapii je možno si ulevit od mnoha běžných potíží, jako je rýma, bolest hlavy, nespavost, únava, stres, bolesti kloubů či bodnutí hmyzem. Nadměrné používání esenciálních olejů však může být rizikové.

Do českých lázní přijedou tisíce čínských dětí, doufá ministr zdravotnictví Němeček

Český prezident Miloš Zeman se 4. září v Pekingu sešel se svým čínským protějškem Si Ťin-pchingem.

6. 9. | domaci.ihned.cz

Až tisíce čínských dětí s dýchacími problémy by mohly v brzké budoucnosti jezdit do českých lázní, uvedl ministr zdravotnictví Svatopluk Němeček. Na rozšíření projektu lázeňských pobytů pro čínské děti v Česku se v Pekingu dohodl prezident Miloš Zeman s čínským protějškem Si Ťin-pchingem. "Chceme, aby to byl masový program," zdůraznil ministr zdravotnictví.

Písečné lázně pomáhají Egypťanům na revmatismus či impotenci. Zaplatí si v přepočtu 1200 korun za den

Písečné lázně v oáze Síwa v Libyjské poušti na západě Egypta.

28. 8. | life.ihned.cz

Oáza Síwa v Libyjské poušti na západě Egypta už tradičně láká pacienty s revmatismem, bolestmi kloubů, revmatismem či impotencí. Isaid Al-Sayyed Haroun v oáze provozuje písečné lázně. Jeden den takového písečného koupání vyjde na 300 až 400 egyptských liber. Cena zahrnuje ubytování i stravu. Podle majitele je mezi pacienty zhruba 20 procent žen.

Komentář k tématu

Zopakujme si: Jsme nejhorší zemí, pokud jde o čerpání dotací z EU

Komentátor HN Petr Honzejk

18. 6. | HN.IHNED.CZ

Vlastností naší reality je, že překovává i literární anekdoty z třetího světa. Jsme nejhorší zemí, pokud jde o čerpání dotací z EU. Vytvořili jsme nejkomplikovanější systém operačních programů.

V termálních lázních z dotací EU ohříval vodu plynový kotel. Projekt provázely úplatky i falešné faktury

jarvis_5581a533498e97764b9a0a8a.jpeg

18. 6. | HN.IHNED.CZ

Lázně v Chrastavě na Liberecku, s dotací 113 milionů, mají být termální - nejsou, vodu ohřívá plyn. Kvůli projektu obvinila policie z korupce bývalého europoslance a šéfa krajské ČSSD Roberta Duška. Lázně jsou dnes v insolvenci a nikdo je nechce ani za 60 milionů.

Číňané chtějí v Pasohlávkách postavit lázeňskou kolonádu za dvě miliardy

Pasohlávky leží u nádrží v Nových Mlýnech.

22. 5. | byznys.ihned.cz

V Pasohlávkách na Brněnsku chtějí Číňané vybudovat lázeňské centrum za více než dvě miliardy korun. Do konce září bude jasné, za jakých podmínek jsou Číňané ochotni peníze do centra investovat. Samotný lázeňský komplex by měl vzniknout do roku 2018 a přinést stovky pracovních míst.

celkem nalezeno: 113
zobrazuji: 1 - 12

Sloupek

Vědecký koktejl Evy Hníkové
Technologická budoucnost po Česku: budeme žít s čipem pod kůží, z aut se stanou sklady energie

Jak se promění Česko v následujícím čtvrtstoletí? Do běžného života výrazně zasáhnou nové technologie. Auta budeme sdílet a ve větší míře budeme...

další sloupky

více názorů Přidat komentář
reklama
reklama
 

Přihlašte se k odběru Ekonom newsletteru

Pro objednání servisu zadejte váš e-mail a klikněte na OK.

Editorial

Dalibor Martínek, šéfredaktor Ekonomu
Dalibor Martínek, šéfredaktor Ekonomu
Pušky do ulic

Česko zvyšuje výdaje na silové složky, na policii, armádu, cizineckou policii. Jak jsme spočítali v aktuálním vydání Ekonomu, jde o miliardy korun ročně. Míří jak na nabírání lidí, tak na jejich vybavení. Jen cizinecká policie chce do čtyř let přijmout 740 nových členů, armáda dokonce čtyři tisíce. ...

reklama
 
 
Audi A8 působí sice majestátně, po šesti letech na silnici už ale tvary nepřekvapí. Audi A8 se s řediteli loučí ve velkém stylu. Designem už však nepřekvapí

Z trojice luxusních německých sedanů je Audi nejstarší. I to může být výhodou - má dnes výjimečný naftový osmiválec.

 
Most mezi francouzskou a českou gastronomií, rodinné recepty francouzských babiček připravené z tuzemských farmářských produktů. Taková je filozofie nedávno otevřené restaurace Kuizin. Knedlíkový toust? Moderní bistro Kuizin mixuje českou a francouzskou kuchyni

Most mezi francouzskou a českou gastronomií, rodinné recepty francouzských babiček připravené z tuzemských farmářských produktů....

 
Pražská burza (ilustrační foto). Přejmenovaná GE Money Bank může odšpuntovat pražskou bruzu

Pořád si ještě prezident Miloš Zeman myslí, že by se pražská burza měla spojovat s tou varšavskou? V roce 2013 to navrhl proto,...

 
ilustrace Jak doručit výpověď? Na poštu nespoléhejte, zaměstnanec si může vysoudit ušlou mzdu

Obálku jsem dostal, ale žádná výpověď v ní nebyla. S tímto argumentem před časem uspěl u soudu muž, který se bránil vyhazovu z...

reklama
reklama
reklama