reklama
reklama
přihlášení odhlášení mobilní verze | obsahový servis | online archivy | předplatné titulů economia       rss | mms | sms
Nejste-li dosud registrován, pokračujte zde
Uživatelské jméno:
Heslo:

Ekonom > lázně

Komentář k tématu

Zopakujme si: Jsme nejhorší zemí, pokud jde o čerpání dotací z EU

Komentátor HN Petr Honzejk

18. 6. | HN.IHNED.CZ

Vlastností naší reality je, že překovává i literární anekdoty z třetího světa. Jsme nejhorší zemí, pokud jde o čerpání dotací z EU. Vytvořili jsme nejkomplikovanější systém operačních programů.

V termálních lázních z dotací EU ohříval vodu plynový kotel. Projekt provázely úplatky i falešné faktury

jarvis_5581a533498e97764b9a0a8a.jpeg

18. 6. | HN.IHNED.CZ

Lázně v Chrastavě na Liberecku, s dotací 113 milionů, mají být termální - nejsou, vodu ohřívá plyn. Kvůli projektu obvinila policie z korupce bývalého europoslance a šéfa krajské ČSSD Roberta Duška. Lázně jsou dnes v insolvenci a nikdo je nechce ani za 60 milionů.

Číňané chtějí v Pasohlávkách postavit lázeňskou kolonádu za dvě miliardy

Pasohlávky leží u nádrží v Nových Mlýnech.

22. 5. | byznys.ihned.cz

V Pasohlávkách na Brněnsku chtějí Číňané vybudovat lázeňské centrum za více než dvě miliardy korun. Do konce září bude jasné, za jakých podmínek jsou Číňané ochotni peníze do centra investovat. Samotný lázeňský komplex by měl vzniknout do roku 2018 a přinést stovky pracovních míst.

reklama

Rusy v hotelích nahrazují Češi, Němci i Jihokorejci

České hotely a lázně zaznamenaly rostoucí počet hostů z ciziny. Dvouciferné přírůstky vykázali Poláci, Slováci, Němci, Britové a Američané (ilustr. foto).

12. 5. | HN.IHNED.CZ

Počet hostů v českých hotelích vzrostl v prvním kvartále meziročně o 10 procent na víc než tři miliony. Za nárůstem stál hlavně vyšší počet lidí přijíždějících z Česka a ze sousedních zemí, který tak kompenzoval velký výpadek ruské klientely. Ve druhém čtvrtletí by číslům mělo pomoci hokejové mistrovství světa v Praze a Ostravě.

Zeman: Do lázní chci Číňany a Izraelce

Prezident Miloš Zeman

14. 4. | HN.IHNED.CZ

Prezident Miloš Zeman je přesvědčen, že lázeňství v Karlovarském kraji by pomohla nová klientela z Číny nebo Izraele. Určité pozitivní změny, které...

Do lázeňského byznysu letos přiteče od pojišťoven až o půl miliardy více

Lázně Velichovky se i kvůli škrtům v roce 2012 dostaly do problémů. Nyní se jich ujal nový majitel.

29. 3. | byznys.ihned.cz

Díky masivnější podpoře od ministerstva zdravotnictví počty pacientů léčených v lázních na náklady pojišťoven rostou o více než polovinu. Zároveň se projevuje dopad nových investic za vlády ministra zdravotnictví Leoše Hegera. Celkové výdaje pojišťoven za lázně by se letos mohly vyšplhat na 2,3 miliardy korun.

Lázeňské firmy těší nárůst domácích klientů. Ruské hosty odrazuje slabý rubl

Mariánské Lázně

25. 3. | HN.IHNED.CZ

Pacientů z Česka nám letos přibude o dvacet procent, říká v rozhovoru pro HN viceprezident Svazu léčebných lázní Martin Plachý. Ruskou klientelu odrazuje slabý rubl. Navíc je v jejich lákání úspěšná konkurence v Maďarsku. Naopak možnost přílivu hostů z Číny se podle Plachého jeví jako nereálná.

Ministerstvo zdravotnictví chce podpořit lázně. Počty pacientů rostou

Lázeňská procedura. Ilustrační foto

15. 3. | domaci.ihned.cz

V českých lázních loni bylo o 41 procent více pacientů v komplexní péči. Příjmy lázní by letos mohly vzrůst o půl miliardy korun. Ministerstvo zdravotnictví chce začlenit výuku balneologie do vzdělávání mediků na lékařských fakultách.

Tradiční léčebné procedury Vincenze Priessnitze jsou na prestižním seznamu

V Priessnitzových lázních v Jeseníku najdete evropskou raritu: balneopark.

3. 2. | life.ihned.cz

První vodoléčebný ústav na světě otevřel rodák z Jeseníku Vincenz Priessnitz roku 1822 v rodné chalupě, kterou přestavěl na kamenný dům. Do jedné místnosti postavil necky a v nich své pacienty léčil. Po téměř 200 letech jeho metody stále fungují. Na sklonku minulého roku byly i se slavným léčitelem zapsány na Seznam nemateriálních statků tradiční lidové kultury České republiky.

Policie navrhla obžalovat exšéfa z ministerstva vnitra kvůli pronájmu lázní

Mlýnská kolonáda v Karlových Varech

2. 2. | domaci.ihned.cz

Bývalého ředitele Zařízení služeb pro ministerstvo vnitra Romana Fidlera navrhla obžalovat protikorupční policie. Fidler vypověděl smlouvu o pronájmu čtyř komplexů s firmou Temparano jen měsíc před svým odchodem z funkce. Pronájem byl dlouhodobě terčem kritiky, kvůli smlouvě hrozí státu povinnost uhradit odškodné v řádu desítek milionů korun.

Těžce nemocní pacienti budou mít nárok na čtyři bezplatné týdny v lázních

Společenský dům Lázně Darkov

22. 12. | domaci.ihned.cz

Sněmovna schválila novelu, podle které mají veřejné zdravotní pojišťovny těžce nemocným pacientům proplácet až čtyři týdny v lázních. Veřejné zdravotní pojišťovny nebudou muset zveřejňovat individuální smlouvy s poskytovateli zdravotní péče. Změna má českému lázeňství přinést až půl miliardy korun ročně navíc.

Kurdové by se mohli léčit v Česku. Pomohli by našemu lázeňství, tvrdí Zaorálek

Ministr zahraničí Lubomír Zaorálek s prezidentem Regionu iráckého Kurdistánu Masúdem Barzáním.

28. 11. | zahranicni.ihned.cz

Kurdové by mohli nahradit klienty, o které přišly české lázně. V Iráku to Kurdům nabídl český ministr zahraničí Lubomír Zaorálek. Kurdům se prý nápad velmi zamlouval.

celkem nalezeno: 104
zobrazuji: 1 - 12
obalka Ekonom 2015 27 28 350

Sloupek

Korbel na cestách
Rekordní prodeje vozů táhnou hlavně firmy. Na rodiny automobilky nemyslí

Prodej nových vozů táhne v Česku především poptávka firem. Automobilky totiž nenabízí rodinám to, o co stojí, nebo jsou jejich modely finančně...

další sloupky

více názorů Přidat komentář
reklama
reklama
 

Přihlašte se k odběru Ekonom newsletteru

Pro objednání servisu zadejte váš e-mail a klikněte na OK.

Editorial

Dalibor Martínek, šéfredaktor Ekonomu
Dalibor Martínek, šéfredaktor Ekonomu
Díkybohu za Řecko

Tak tu máme šesté léto s řeckou krizí. Je to poněkud úmorné a jestli má být hlavním účelem řecké odysey naše poučení, můžeme snad již říci, že jsme poučeni. ...

reklama
 
 
Jiří Hrabovský Jiří Hrabovský se stal členem představenstva O2

Představujeme manažerské přestupy týdne.

 
Peugeot RCZ R 2 Peugeot RCZ R: Ostré kupé pro milovníky předokolek

Řada řidičů nedá dopustit na rychlá auta s předním pohonem. Mezi špičku v tomto oboru patří Peugeot RCZ, který nabízí zrychlení...

 
Restaurace Pivovar Národní Restaurace Pivovar Národní dává klasické české hospodě nový náboj

Před měsícem otevřel brány restaurační Pivovar Národní. Jeho předností je nejen velkolepá zahrada ve vnitrobloku, ale především...

 
ilustrační foto Kdo zaplatí pád Řecka? Slováky bude bolet víc než Němce

Na koho nejvíc dolehne současná řecká situace, samozřejmě kromě Řeků samotných? Tím se v aktuálním Ekonomu zabýval analytik...

 
ilustrační foto Neslibujte nesplnitelné. Odpovědnost vzniká už před uzavřením smlouvy

Většinou se domníváme, že dokud neuzavřeme písemnou smlouvu se svým smluvním partnerem, tak se vlastně nic neděje, a pokud se...

reklama
reklama
reklama