reklama

Ekonom > DPH

Servisář Kateřiny Vokurkové

Elektronické účtenky budou pro restaurace povinné už letos. Pro obchodníky až příští rok

Andrej Babiš

12. 2. | Ekonom.iHNed.cz

Poslanci ve středu schválili po zdlouhavých obstrukcích zákon o evidenci tržeb. Díky němu má do státního rozpočtu každý rok přibýt až 18 miliard korun. A první změny uvidíme už v letošním roce.

Daňová politika v zemi půllitrů

Komentátor HN David Klimeš

10. 2. | HN.IHNED.CZ

Je tu spousta návrhů, jak snížit DPH. Důvod je zjevný, blíží se volby. Vláda si musí uvědomit, že prostor pro hýbání s DPH už vyčerpala.

Snížení DPH u piva i potravin je dál ve hře. ČSSD si vzala čas na rozmyšlenou

Pivo, nebo máslo? Koalice se pře o snížení DPH. "Začal si" ministr financí Andrej Babiš, když navrhl snížení daně z přidané hodnoty u sudového piva.

9. 2. | HN.IHNED.CZ

Koaliční špičky v pondělí do pozdních večerních hodin jednaly o možném snížením DPH. Debatu odstartoval ministr financí Andrej Babiš svým návrhem na snížení DPH u sudového piva. Nejsilnější vládní strana ČSSD si vzala čas na rozmyšlenou, zda pohyby v DPH podpoří a za jakých podmínek.

reklama

Babišova nižší DPH na pivo zatím neprošla. Koalice jednání odložila

Koalice neschválila nižší sazbu DPH na pivo - Ilustrační foto.

8. 2. | domaci.ihned.cz

Koaliční strany se neshodly na snížení desetiprocentní sazbě DPH u piva a potravin. Přeřazení točeného piva do druhé snížené sazby, jak navrhuje Andrej Babiš, má prý pomoci podnikatelům vyrovnat se s vyššími náklady na elektronickou evidenci tržeb. Opozice považuje návrh ministra financí za populismus a začátek předvolební kampaně.

Firmy si myslí, že se jich podvody s DPH netýkají. Ty přitom útočí i na obchod s masem nebo elektronikou

Finanční detektivové už vypátrali podvody s DPH u elektroniky, masa, telefonních karet, nebo dokonce toaletního papíru - Ilustrační foto

8. 2. | HN.IHNED.CZ

Čtyři z pěti českých firem si myslí, že mnohamiliardové řetězové podvody s DPH se jejich podnikání netýkají. Z ankety mezi 203 manažery českých firem vyplývá, že jen 14 procent nezná princip karuselového podvodu. Polovina firem přiznává, že nepřijala kvůli podvodům s DPH žádná dodatečná opatření.

Komentář Jakuba Horáka: Jak jsem bojoval, abych mohl platit DPH

Babiš a jeho účtenky

8. 2. | nazory.ihned.cz

"Dojel jsem domů, nalil si panáka a pustil televizi, ve které vystupoval ministr financí s dalším transparentem na podporu svých reforem DPH - tentokrát na něm nebyly účtenky, ale obrázek půllitru piva, které hodlá "národu" zlevnit. Požadavky finančáku jsem postnul na Facebook s poněkud jedovatým komentářem, že si nejsem jistý, zda se registruji k DPH, nebo k StB." Pozoruhodný zážitek popsal ve svém novém sloupku Jakub Horák. Chtěl státu sdělit, že hodlá platit daň. Ale to v Česku není jen tak.

Úředníci trápí nové plátce DPH. Registrace k dani je čím dál složitější, protahuje se i na měsíce

jarvis_56b254ace4b04efb868dc1f5.jpeg

4. 2. | HN.IHNED.CZ

Podnikatelům se registrace k DPH protahuje na týdny i měsíce, přihlásit dobrovolně firmu k placení daně z přidané hodnoty je čím dál složitější. Úředníci žádají po podnikatelích často natolik detailní informace, že jen shromáždění podkladů jim zabere několik dní. Jde o důsledek zesíleného tlaku na boj s daňovými úniky. To, jak berní úředníci zintenzivnili své úsilí, se však už řeší i na parlamentní půdě.

Nižší DPH pivo nezlevní, říká šéf Budvaru Jiří Boček. Pivovary usilují o snížení spotřební daně

jarvis_56b23ef3e4b04efb8667da48.jpeg

4. 2. | HN.IHNED.CZ

Snížit DPH u piva vnímá šéf Budvaru Jiří Boček jako taktiku, jak prosadit elektronickou evidenci tržeb. Pivovary spíš než o snížení DPH usilují o vrácení sazby spotřební daně z piva na 24 Kč. Budějovický Budvar loni zvedl prodej o deset procent.

Pivo je jen začátek. Sobotka chce nižší DPH u základních potravin

jarvis_56b10e36e4b04efb84562f01.jpeg

3. 2. | HN.IHNED.CZ

Ministr financí Andrej Babiš hovoří o postupném sjednocení snížených sazeb DPH na 10 procentech. Přesunutí piva a nealkoholických nápojů je prý jenom první krok. Premiér a šéf ČSSD Bohuslav Sobotka chce prosadit nižší daň na vybrané potraviny, s ohledem na rozpočtové možnosti se nebrání ani přesunutí dalších konkrétních položek.

Výsledky Daňové Kobry: 4 miliardy korun pro státní kasu

Policie, ilustrační foto

2. 2. | PravniRadce.iHNed.cz

Od svého vzniku v červnu 2014 zabránila speciální jednotka Daňová Kobra daňovým únikům ve výši 4,1 miliardy korun. Na tiskové konferenci to v úterý uvedl policejní prezident Tomáš Tuhý s tím, že jde o skutečně uchráněné hodnoty, nikoliv objem peněz, který byl předmětem podvodného jednání.

Nejen pivo a nealko. DPH může klesnout také u masa, mléka, másla a chleba, říká Sobotka

Premiér Bohuslav Sobotka

2. 2. | byznys.ihned.cz

Premiér Bohuslav Sobotka chce snížit DPH u vybraných potravin. Reagoval tak na plán ministra financí Andreje Babiše, který plánuje sjednotit dvě snížené sazby DPH na 10 procent. Daň u piva v restauracích může klesnout už od července.

Nespolehlivých plátců DPH vytrvale přibývá. Na konci roku by jich mohlo být přes 10 tisíc

Krach firem

2. 2. | probyznysinfo.ihned.cz

V registru nespolehlivých plátců DPH jen v lednu přibylo 443 společností. Aktuálně je na seznamu kolem 4 000 subjektů, kteří dluží státu na dani. Polovina z nich jsou menší společnosti s tržbami do 10 milionů korun. Pokud bude jejich počet růst obdobným tempem jako v předchozích měsících, bude v registru na konci roku přes 10 tisíc subjektů.

celkem nalezeno: 474
zobrazuji: 1 - 12

Sloupek

Korbel na cestách
Může být Škoda Superb evropským autem roku? Hlavní slovo mají velké motoristické země

Příští měsíc se otevřou brány ženevského autosalonu. Zároveň se veřejnost dozví, kdo získal titul "evropské auto roku 2016". Mezi sedmi finalisty je...

další sloupky

více názorů Přidat komentář
reklama
reklama
 

Přihlašte se k odběru Ekonom newsletteru

Pro objednání servisu zadejte váš e-mail a klikněte na OK.

Editorial

Hana Filipová
Hana Filipová
redaktorka
Jak si užít realit(k)u

Nejvlivnější, největší, nejznámější. Vybaví se vám jméno realitní kanceláře, kterou byste takto ohodnotili? Většina lidí z mého okolí se aspoň jednou v životě do kontaktu s realitkou dostala. Nikdo z nich ale neříkal, že by si to setkání užíval. ...

reklama
 
 
Design nového BMW 7 je spíše evolucí původních tvarů. Hlavní roli hrají velké světlomety. Parkování přes dálkové ovládání a komunikace gesty. Otestovali jsme futuristické BMW 7

Němečtí výrobci už tradičně používají nejdražší modely k tomu, aby na nich demonstrovali svou technickou vyspělost. BMW není...

 
Držet krok s dobou a inspirovat se světovou gastronomií. Takové jsou zásady elegantní designové restaurace Bellevue. Hvězdné války v restauraci Bellevue: pro hosty připravila souboj michelinských šéfkuchařů

Držet krok s dobou a inspirovat se světovou gastronomií. Takové jsou zásady elegantní designové restaurace Bellevue, která již...

 
Ilustrační foto Akvizic loni ubylo. Přesto má Česko přednost před "nestabilním" Polskem či Maďarskem

Téměř za 1,2 miliardy eur koupila loni švédská společnost Trelleborg AB českou gumárenskou firmu CGS Holding. Šlo o největší...

 
ilustrace Spor o personál může přinést konec franšíz. Rozhodne kauza McDonald's

Organizace na ochranu zaměstnanců v USA rozhodla, že McDonald's odpovídá za personál ve svých franšízách jako za vlastní.

reklama
reklama
reklama