reklama
reklama
přihlášení odhlášení online inzerce mobilní verze | obsahový servis | online archivy | předplatné titulů economia       rss | mms | sms
Nejste-li dosud registrován, pokračujte zde
Uživatelské jméno:
Heslo:

Ekonom > DPH

Kde je největší koncentrace nespolehlivých plátců DPH? V Plzeňském kraji

Ilustrační foto

6. 5. | probyznysinfo.ihned.cz

Po dvou letech existence eviduje registr plátců daně z přidané hodnoty 321 nespolehlivých plátců DPH, o 259 více než před rokem. Nejvíce z nich má sídlo v Praze a Jihomoravském kraji. Největší koncentraci problémových firem má ovšem Plzeňský kraj.

Babiš jednal s ministry čtyř zemí EU. Chtějí více pravomocí v boji s podvody s DPH

Ministr financí Andrej Babiš jednal ve Vídni s ministry dalších členských zemí EU.

4. 5. | byznys.ihned.cz

Čtyři ministři členských států Evropské unie, včetně českého ministra financí Andreje Babiše, ve Vídni prohlásili, že chtějí Brusel požádat o usnadnění boje proti podvodům s daní z přidané hodnoty. Podle Babiše stojí podvody s DPH členské státy EU zhruba 50 miliard eur ročně (1,4 bilionu korun). DPH patří v unii mezi takzvané harmonizované daně, jejichž pravidla jsou určována na celounijní úrovni.

Rozpočet se v dubnu propadl do schodku. Státu se nedaří vybrat daně

Rozpočet Česka se v dubnu propadl do schodku 0,4 miliardy.

4. 5. | byznys.ihned.cz

Schodek 0,4 miliardy korun - taková je letošní dubnová bilance tuzemského rozpočtu. Na poklesu se podle ministerstva financí výrazně podílely zadržené nadměrné odpočty. Ve srovnání s dubnem minulého roku pokles příjmů rozpočtu ovlivnil nejvíce výběr spotřební daně a DPH.

reklama

Kontroloři odstartovali hon na daňové úniky. Prověrek přibývá, trvají ale příliš dlouho

Kontroloři z daňové správy v posledním roce odstartovali hon na daňové úniky a zaměřili se při tom zejména na DPH - Ilustrační foto.

4. 5. | HN.IHNED.CZ

Kontroloři z daňové správy v posledním roce odstartovali hon na daňové úniky a zaměřili se při tom zejména na DPH - počet těchto kontrol stoupl o třetinu. Problémy s finančním úřadem mohou zažít hlavně firmy, které ve svých účtech vykážou neobvykle vysokou položku. Podle auditorů firmy nezatěžují jenom samotné kontroly, ale především dlouhá doba jejich trvání.

Daně ano! Ale k čemu vlastně?

Julie Hrstková

4. 5. | HN.IHNED.CZ

Daně se mají platit, ale musíme vědět na co a proč. Politici se bohužel soustřeďují jen na objem výběru. Daňová politika pak často brzdí celou ekonomiku.

Stát přitvrdí: Trestat bude i plánování daňového úniku, do vězení pošle už kvůli 50 tisícům

Poslanci začnou v nejbližších dnech schvalovat vládní novelu trestního zákona – a podle ní opět bude už příprava daňového úniku trestným činem - Ilustrační foto.

29. 4. | HN.IHNED.CZ

Podle novely trestního zákona se bude trestat už příprava ke krácení daně. Součástí zákona bude ale i možnost poslat podnikatele na několik let do vězení za daňový únik už od částky 50 tisíc korun. Obavy z toho, že stát bude mít díky novým pravidlům příliš velkou moc, má většina odborníků na právo a daně. Proti jsou i zástupci opozice.

Stát má rezervy ve výběru daní, stěžují si lidovci. Po Babišovi chtějí vysvětlení

Jurečka se v úterý vyjádřil také k diskusím o novém předsedovi Úřadu pro ochranu hospodářské soutěže (ÚOHS).

28. 4. | domaci.ihned.cz

Lidovci mají dojem, že stát nevyužívá všechny prostředky pro zlepšení výběru daní. Proto chtějí od ministra financí Andreje Babiše vysvětlit, jaké konkrétní kroky resort nyní dělá. Nejvyšší kontrolní úřad totiž tvrdí, že nové mechanismy výběru daní nepomohly a daňové úniky stále rostou.

Stát přichází na DPH o 105 miliard korun ročně, spočítal NKÚ

Šéf NKÚ Miloslav Kala

27. 4. | Ekonom.iHNed.cz

Úniky na dani z přidané hodnoty podle posledního propočtu Nejvyššího kontrolního úřadu dosahují téměř 105 miliard korun a postupně se zvyšují.

Plátci DPH budou podávat hlášení, ale neví se jak

40 mld. korun činí podle odhadů roční úniky při odvodech DPH.

27. 4. | HN.IHNED.CZ

U elektronické evidence tržeb už ministr financí Andrej Babiš připustil, že by se mohla rozjet později než od ledna 2016. U druhého klíčového opatření proti únikům DPH, takzvaných kontrolních hlášení, zatím novoroční termín ohrožený není. Kontrolní výkazy o všech přijatých i vydaných fakturách se budou kontrolorům odevzdávat elektronicky.

Ministerstvo navrhuje, aby podnikatelé ve stravování platili nižší DPH

Andrej Babiš

26. 4. | domaci.ihned.cz

Ministr financí Babiš hodlá předložit zákon o elektronické evidenci tržeb na jednání vlády 6. května. Ministerstvo financí si od evidence slibuje omezení šedé ekonomiky a lepší výběr daní. Termín předložení zákona vyplývá z Babišova vyjádření v pořadu Partie.

Plátci DPH budou od ledna posílat kontrolní hlášení. Jak, to se zatím neví

Vznikne velká databáze, z níž půjde jedním kliknutím myši vytáhnout detailní informace o obchodních partnerech každého, kdo je plátcem DPH.

26. 4. | domaci.ihned.cz

Zatím není jisté, jak budou podnikatelé a firmy výkaz finanční správě posílat. Kontrolní výkazy o všech přijatých i vydaných fakturách se budou kontrolorům odevzdávat elektronicky. Firmy budou přiznání k DPH podávat měsíčně, živnostníci čtvrtletně.

Stát by měl zvýhodnit ty, kteří s ním chtějí komunikovat elektronicky

Julie Hrstková

20. 4. | HN.IHNED.CZ

Účel datových schránek se stále mění. K dokonalé funkci mají stále daleko. E-government je stále pozadu.

celkem nalezeno: 385
zobrazuji: 1 - 12
obalka Ekonom 2015 21 350

Sloupek

Vědecký koktejl Evy Hníkové
Česko má trumf v boji proti rakovině. Investici miliardáře Kellnera

Už více než 200 pacientů z různých zemí z potřebných zhruba 1200 získala česká biotechnologická společnost Sotio do třetí fáze klinického testování...

další sloupky

VASEK Libor
Libor Vašek

předseda Komory certifikovaných účetních

V nejbližší budoucnosti pravděpodobně elektromobily. Tesla je fascinujícím příkladem funkčního auta s nádherným designem.
Josef Jelecek v
Josef Jeleček

generální ředitel firmy Tedom

Elektromobily s malým spalovacím motorem pro nouzové dojetí či dobíjení a topení v zimním období. Auta se budou nabíjet mimo špičku a budou tak vyrovnávat...
Evzen Korec 118 118
Evžen Korec

generální ředitel firmy Ekospol

Budoucnost vidím v elektromobilech. U automobilů na plyn je zvýšené riziko požáru.
více názorů Přidat komentář
reklama
reklama
 

Přihlašte se k odběru Ekonom newsletteru

Pro objednání servisu zadejte váš e-mail a klikněte na OK.

Editorial

Dalibor Martínek, šéfredaktor Ekonomu
Dalibor Martínek, šéfredaktor Ekonomu
Kam s migranty

Podle průzkumu Gallupova ústavu uvažuje ve světě o emigraci asi 700 milionů lidí. Samozřejmě hlavně lidí z chudých či rozvrácených států, kteří se chtějí dostat do těch funkčních a prosperujících. Ne každý se vydá na cestu, přesto nemůže být současná vlna migrace do Evropy překvapením. ...

reklama
 
 
BMW je v kategorii rodinných aut nováčkem. Jeho první model se ovšem trefil do černého prostorem i vzhledem. Jaké je BMW 2 Active Tourer? Otestovali jsme první bavorák pro rodinu

Mnichovská automobilka by ráda přilákala zákazníky, kteří o jejích vozech dosud neuvažovali. Rozhodla se proto hned ke dvěma...

 
Překvapivě kreativní veganská restaurace Plevel Veganská restaurace Plevel zaujme "slepicí" na paprice. Připravuje ji z ořechů

Po úspěchu prvního Plevele v Krymské ulici byla na konci loňského roku otevřena druhá pobočka v pasáži na Václavském náměstí. A...

 
ilustrační foto Podnikatelské nápady budou soutěžit o milionové investice. Přihlásit se můžete i vy

V pořadí osmým ročníkem odstartovala na konci března soutěž Vodafone Nápad roku 2015, určená všem se zajímavým podnikatelským...

 
Exekuce (ilustrační foto) Právní rádce: Exekutor je za dveřmi. A co teď?

Jak probíhá mobiliární exekuce? Co vám vykonavatel smí zabavit a co musí nechat v bytě? Šéfredaktor časopisu Právní rádce a...

reklama
reklama
reklama