reklama
reklama
přihlášení odhlášení mobilní verze | obsahový servis | online archivy | předplatné titulů economia       rss | mms | sms
Nejste-li dosud registrován, pokračujte zde
Uživatelské jméno:
Heslo:

Ekonom > DPH

Obří podvod s DPH: Kontrolní hlášení pomůže rozkrýt karuselový obchod, věří Babiš

Nebezpečí karuselových podvodů vyřešíme zavedením kontrolních hlášení, říká Andrej Babiš.

2. 9. | domaci.ihned.cz

"Kontrolní hlášení rozkryjí podvodný karuselový obchod," říká ministr financí Andrej Babiš o opatření, které prosadil na příští rok. Česko teď řeší největší případ krácení daně z přidané hodnoty - při obchodech s drahými kovy získaly dvě společnosti neoprávněně 4,5 miliardy korun. Názvy firem Finanční správa odmítla uvést.

Snížená sazba DPH nepřinesla nižší ceny ani vyšší zisky. Přibyla jen administrativa

Kvůli snížené sazbě DPH podnikatelům přibyly náklady na administrativu.

27. 8. | probyznysinfo.ihned.cz

Druhá snížená sazba DPH ve výši 10 procent se v Česku užívá už osm měsíců. Za tu dobu však pomohla jen knižnímu trhu. Ke slibovanému snížení cen léků, dětské výživy a potravin pro celiaky totiž nedošlo. Firmám navíc změny přinesly nové náklady na složitější administrativu.

ODS chce snížení sazeb DPH. Vláda návrh ale pravděpodobně neschválí

ODS navrhuje snížení sazeb DPH.

17. 8. | byznys.ihned.cz

Opoziční ODS navrhuje snížení daně z přidané hodnoty z 21 na 19 procent. Podle strany by snížení daně zvýšilo státní rozpočet o 15 miliard korun. Opozice tvrdí, že by dopad byl o dvě miliardy vyšší. Návrhem se poslanci budou zabývat na některé z příštích schůzí.

reklama
Komentář k tématu

Svatá víra v registry

Julie Hrstková

5. 8. | HN.IHNED.CZ

Ve vlastním zájmu bychom si měli přát, aby plány ministerstvu financí vyšly - už proto, že očekávaný výnos by podle všech předpokladů mohl dosáhnout kolem 17 miliard korun. Očekávané příjmy jsou virtuální, ale náklady na vybudování registrů jsou reálné.

Utajované centrum na kontrolu daní vzniká v bunkru

jarvis_55c0e7c3498eb947fbe72c38.jpeg

9. 8. | HN.IHNED.CZ

Finanční správa buduje v Pardubicích středisko, kde bude kontrolovat faktury podnikatelů a odhalovat daňové úniky. Bude v něm pracovat 50 analytiků, kteří musí získat prověrku Národního bezpečnostního úřadu. Opozice se obává možnosti zneužití citlivých dat v konkurenčním boji. Ministr financí Babiš si od toho slibuje větší výběr daní.

Názor

Rozpočtové maskování

Martin Lobotka

4. 8. | HN.IHNED.CZ

Meziroční růst všech příjmů o 51,7 miliardy je primárně důsledkem štědrosti EU (+49 miliard) a štěstí v podobě ekonomického oživení. Nebýt štědrosti EU, přebytek rozpočtu by byl nulový či záporný. A nebýt oživení, saldo by bylo v záporu srovnatelném s první půlkou roku 2013.

Komentář k tématu

Když je všechno v pořádku...

Julie Hrstková

4. 8. | HN.IHNED.CZ

Pár miliard také stály volební sliby typu snížené DPH či zelené nafty "a ty se musej plnit". Bylo by nefér trvat na tom, že by vláda měla okamžitě zvýšit daně nadnárodním korporacím a velkým firmám, když je současně láká na daňové prázdniny.

ČSSD vzdává plán zvýšení daní pro firmy. Babišovi ale vytýká chyby s DPH

jarvis_55bfb1dae4b01d9e51fc8c3e.jpeg

4. 8. | HN.IHNED.CZ

Zavedení druhé sazby daně pro velké firmy chce ČSSD prosazovat až po příštích sněmovních volbách v roce 2017. Výběr daní díky ekonomickému oživení roste, ale klíčová DPH kvůli loňské chybě berních úředníků pořád zaostává. ČSSD připomíná Babišovi, že on sám vyvolal velké očekávaná svými sliby o vybraných desítkách miliard korun navíc.

Finanční úřady doměřily daně za 9,5 miliardy korun. Největší úniky byly u DPH

Finanční správa loni vytipovala jako komodity, které slouží ke karuselovým obchodů, například maso nebo cigarety.

2. 8. | byznys.ihned.cz

Poplatníci zaplatili loni na takzvaných doměrkách o 16 procent více než v předchozím roce. Největší úniky odhalily kontroly u daně z přidané hodnoty, doměřily na ní 8,2 miliardy korun. Podvody se odehrávaly hlavně prostřednictvím karuselových obchodů.

Seznam rizikových firem čítá tisíc jmen. Lépe se jim vyhnout

Ilustrační foto

28. 7. | probyznysinfo.ihned.cz

Evidence nespolehlivých plátců DPH čítá tisícovku firem. Ve většině případů se jedná o společnosti s ručením omezeným. Třetina z nich sídlí v Praze, čtvrtina v Brně, povětšinou na stejných adresách. Každý pátý subjekt ze seznamu působí v oblasti zprostředkování velkoobchodu.

Seznam neplatičů DPH roste. Těch, kdo dluží čtvrt roku přes půl milionu, už je tisíc

V Česku je bezmála 1000 nespolehlivých firem - Ilustrační foto.

28. 7. | HN.IHNED.CZ

Seznam takzvaných nespolehlivých plátců DPH přitom není ani zdaleka konečný. Finanční správa očekává, že po loňském zpřísnění by na něm mohlo skončit přes tři tisíce společností. Více než polovina z 959 firem v registru, který funguje přes dva roky, je z Prahy a Brna.

Nespolehlivých plátců DPH přibylo v Česku na tisíc. Nejvíce jich je z Prahy a Brna

Peníze - ilustrační foto

27. 7. | byznys.ihned.cz

Nespolehliví plátci daně mají v Česku často sídlo na stejné adrese. Na černé listině neplatičů DPH skončí každý, kdo dluží za poslední minimálně tři měsíce na dani z přidané hodnoty více než deset milionů korun. Čtyři pětiny firem jsou společnosti s ručením omezeným.

celkem nalezeno: 406
zobrazuji: 1 - 12
obalka Ekonom 2015 35 350

Sloupek

Jadrný reaktor Davida Tramby
Pražané jsou věrní tradičním dodavatelům energie. Nejvíc ztrácí RWE

Svého dodavatele energie mění hlavně lidé mimo hlavní město, naopak Pražané zůstávají věrní svým tradičním podnikům - Pražské energetice a Pražské...

další sloupky

více názorů Přidat komentář
reklama
reklama
 

Přihlašte se k odběru Ekonom newsletteru

Pro objednání servisu zadejte váš e-mail a klikněte na OK.

Editorial

Dalibor Martínek, šéfredaktor Ekonomu
Dalibor Martínek, šéfredaktor Ekonomu
Ve štičí tlamě

Pavol Krúpa je zajímavá figura. Typická slovenská "štička s nabrúšenými zúbkami", která jako pár podobných provětrává český rybníček. Krúpa má tah na cíl - peníze - a hraje ostře. ...

reklama
 
 
Kamil Doležel Generálním ředitelem AeskuLab Holding se stal Kamil Doležel

Představujeme manažerské přestupy týdne.

 
Nápadný design novince sluší. Stojí za ním evropské oddělení značky. Autotest: Kompaktní SUV Hyundai Tucson z Nošovic překonalo naše očekávání

Korejci napěchovali své kompaktní SUV bohatou výbavou. Motor jede dobře, ale má hlad.

 
Nejen Bistro je vzornou ukázkou, jak ušít restauraci na míru nejen danému interiéru, ale také okolnímu prostředí. Karlín obohatila gastronomická novinka. Nejen Bistro sází na unikátní Josper gril

Malá čtvrť nedaleko centra roste do krásy a zajímavé restaurace zde přibývají snad každý týden. Nejen Bistro je vzornou ukázkou,...

 
Práce se zvířaty v pražské ZOO O jaké práci sní dnešní děti? Popelář je stále ve hře, nejvíc hlasů má práce se zvířaty

Učitel, policista, ošetřovatel v ZOO ale také popelář. Takové jsou nejčastější dětské představy o práci snů. Alespoň podle...

 
ilustrační foto U volantu jednou nohou v kriminále? Když se výklad práva dostane za hranu

Interpretace zákonů není jednoduchou disciplínou. Rozděluje právníky na tábory a hloubí mezi nimi příkopy. Různé výkladové metody...

reklama
reklama
reklama