reklama
reklama
přihlášení odhlášení online inzerce mobilní verze | obsahový servis | online archivy | předplatné titulů economia       rss | mms | sms
Nejste-li dosud registrován, pokračujte zde
Uživatelské jméno:
Heslo:

Ekonom > DPH

Přiznání k DPH přes datové schránky má skončit

Přiznání k DPH

17. 4. | HN.IHNED.CZ

Od roku 2016 už zřejmě nebude možné přiznávat DPH přes datové schránky. S návrhem přišlo ministerstvo financí kvůli nedostatečné kapacitě datových schránek. Pokud sněmovnou novela projde, DPH půjde přiznávat prostřednictvím daňového portálu, který provozuje Generální finanční ředitelství.

Režim reverse charge se rozšířil o další položky. Například mobily a tablety

Peníze, ilustrační foto

13. 4. | probyznysinfo.ihned.cz

Mobilní telefony, herní konzole či vybrané obiloviny a technické plodiny. To jsou příklady produktů, které od 1. dubna nově spadají do režimu přenesení daňové povinnosti na odběratele služeb a zboží - reverse charge. Celková částka základu daně dodávaného zboží musí ale překročí sto tisíc korun.

Přiznávat DPH přes datové schránky už možná nepůjde. Mají malou kapacitu

Přes datové schránky nepůjde přiznávat DPH, navrhuje ministerstvo financí. Ilustrační foto

13. 4. | domaci.ihned.cz

Od roku 2016 už možná nebude možné přiznávat DPH přes datové schránky. S návrhem přišlo ministerstvo financí kvůli nedostatečné kapacitě datových schránek. Pokud sněmovnou novela projde, DPH půjde přiznávat prostřednictvím daňového portálu, který provozuje Generální finanční ředitelství.

reklama

Podnikatelé, kteří budou muset evidovat tržby elektronicky, si z daní odečtou 5000 korun

Pokladna, ilustrační foto

7. 4. | byznys.ihned.cz

Ministerstvo financí zmírnilo zákon o elektronické evidenci tržeb. Lidé nebudou mít povinnost převzít účtenku, ale motivovat je k tomu má účtenková loterie. Podnikatelé, kterým vznikne povinnost elektronicky evidovat své tržby, si budou moci jednorázově odepsat 5000 korun na dani.

Přebytek rozpočtu v březnu klesl o 23,7 miliardy. Přesto je druhý nejvyšší v historii

Peníze (ilustrační foto)

1. 4. | byznys.ihned.cz

Ministerstvo financí zveřejnilo výsledky měsíčního pokladního plnění státního rozpočtu. Meziročně klesl přebytek na 19,9 miliardy korun. Mezi příčiny poklesu patří nižší inkaso spotřební daně a zvýšené sociální dávky. Naopak kladný vliv na rozpočet měl jednorázový příjem ve výši 8,5 miliardy korun z aukce kmitočtů. Jde o druhý nejvyšší březnový přebytek rozpočtu v historii samostatného Česka.

Fórum HN: Může Babišův návrh zavést reverse charge přinést do rozpočtu desítky miliard?

Ministr financí Andrej Babiš (vlevo) a premiér Bohuslav Sobotka na prosincové schůzi Poslanecké sněmovny

14. 4. | nazory.ihned.cz

Může návrh ministra Babiše přenést daňovou povinnost na kupujícího (reverse charge) pomoci v boji proti krácení daní a přinést do rozpočtu desítky miliard ročně?

Komentář k tématu

Pokrok v rámci možností

Julie Hrstková

1. 4. | HN.IHNED.CZ

Největší úniky na DPH jsou dodnes u obchodů s pohonnými hmotami, tabákem či alkoholem. Jenže na to by Česko potřebovalo výjimku od EU a tu některé země poskytnout nechtějí. Z odhadovaných 108 miliard korun z DPH, které podle ministra financí Andreje Babiše ročně unikají v rámci karuselových podvodů, rozšířený seznam nic moc nevrátí.

Tisícům obchodníků se výrazně mění daně. Začal platit nový režim

Rozhodujme si sami.

1. 4. | HN.IHNED.CZ

Obchodníkům s elektronikou, kovy, ale i zemědělskými komoditami se od dubna mění placení faktur. Při něm se začíná používat takzvaná reverse charge neboli režim přenesení daňové povinnosti. Tím, že si plátci DPH mezi sebou nemusejí přiznávat a posílat daň, je znemožněno ji ukrást.

Babiš ustoupil řemeslníkům

Andrej Babiš, ministr financí

23. 3. | HN.IHNED.CZ

Tržby budou evidovat jen restaurace, hotely a obchodníci. Start nového systému byl plánován na leden 2016, Babiš připouští zpoždění tři měsíce. Do rozpočtu by díky elektronické evidenci tržeb mělo přitéct minimálně o deset mi­liard více než dosud.

Europol odhalil síť podvodníků s DPH. Česku způsobili stamilionové škody

Kriminalita, ilustrační foto

3. 3. | zahranicni.ihned.cz

V rámci vyšetřování daňových podvodů v celkové výši 150 milionů eur v několika zemích Evropské unie zatkl Europol devět osob. Německu způsobili podvodníci škodu 100 milionů eur, Nizozemsku 30 milionů eur a Polsku a Česku 10 milionů eur. Jaké národnosti jsou zatčené osoby, není zatím jasné.

Přebytek rozpočtu klesl. Může za to předzásobení tabákovými výrobky a odpočet DPH

Peníze (ilustrační foto)

2. 3. | byznys.ihned.cz

Celkové příjmy rozpočtu ke konci února meziročně klesly o 26,2 miliardy na 205,4 miliardy korun. Největší pokles na příjmové straně vykázalo inkaso spotřební daně z tabákových výrobků. Ve výdajích tvořila největší položku výplata sociálních dávek.

Babiš: Česko bude chtít výjimku z přenesené povinnosti u DPH, přidají se i další

Ministr financí Andrej Babiš.

27. 2. | byznys.ihned.cz

Ztráta Evropské unie kvůli podvodům s DPH činí podle Andreje Babiše 177 miliard eur, český rozpočet připravují o 3,2 miliardy eur. Evropská komise loni českému ministru financí zamítla návrh na plošné zavedení přenesené daňové povinnosti v celé EU. Opatření, které má bránit podvodům, se netýká koncových drobných spotřebitelů, ale promítá se na úrovni plátců DPH, tedy firem a podnikatelů.

celkem nalezeno: 373
 zobrazuji: 1 - 12 
obalka Ekonom 2015 16 350

Sloupek

Časostroj Josefa Pravce
ODS míří do likvidace, její historická úloha skončila

ODS, donedávna nejsilnější politická strana, je bez peněz a musela dát kvůli splácení dluhů do zástavy část svých sídel - v hodnotě asi 70 milionů...

další sloupky

Cernovska Katerina
Kateřina Černovská

předsedkyně představenstva Asociace poskytovatelů nebankovních úvěrů

Dnes dvakrát NE. Už jsem potkala mnoho lidí, kteří nechtěli spolupracovat, ale velet mi. Naštěstí jsem vždycky mohla odejít, což bych z vojny určitě nemohla.
Josef Jelecek v
Josef Jeleček

generální ředitel firmy Tedom

Na vojně jsem byl za komunistů, Přinesla mi pouze pohled na ponižování chytrých lidí hloupými, bezmoc cokoliv s tím dělat. Pro takovou vojnu rozhodně nejsem.
HutaL TM Martin
Martin Hutař

jednatel PRO-BIO

Byl, naučil jsem se odříkání a také, že i s blbcem se musí jednat. Mladí kluci získali hodně osobních i praktických dovedností. Zavedl bych ji znovu, ale kratší.
více názorů Přidat komentář
reklama
reklama
 

Přihlašte se k odběru Ekonom newsletteru

Pro objednání servisu zadejte váš e-mail a klikněte na OK.

Editorial

Dalibor Martínek, šéfredaktor Ekonomu
Dalibor Martínek, šéfredaktor Ekonomu
Proč je pivo tak drahé?

Jedním z prvních dojmů, když jsme po pádu komunismu vyrazili do západní Evropy, byl, kromě obchodů plných zboží, i pestrý život v tamních městech. To u nás za komunistů nebylo. ...

reklama
 
 
Corsa je v nové generaci moderněji střižená. Lákat bude hlavně mladší řidiče. Opel Corsa vás zabaví. Úhlavní nepřítel Fabie sází na hravý design

Opel Corsa má výrazně delší historii než Škoda Fabia. Vůbec poprvé se objevil na silnici v roce 1982. Aktuální novinka je od té...

 
Restaurace El Barrio De Ángel Restaurace El Barrio De Ángel odhaluje tajemství peruánských předkrmů

El Barrio je rozkročené několika směry. Vedle jedinečných steaků z 50 dní vyzrálého masa nabízí pestrý výběr španělských tapas,...

 
ilustrační foto Podnikatelské nápady budou soutěžit o milionové investice. Přihlásit se můžete i vy

V pořadí osmým ročníkem odstartovala na konci března soutěž Vodafone Nápad roku 2015, určená všem se zajímavým podnikatelským...

 
Soud, ilustrační foto Soudní přezkum DNA potomků není rozumný. A někdy ani morální

Někdy je opravdu těžké rozhodnout, co je vlastně dobré a správné. Nedávno jedna žena požádala soud, aby prohlásil, že muž, který...

reklama
reklama
reklama