Tip:

Pokud mají hosté chuť na sladké, mohou vyzkoušet pistáciovou makronku plněnou vanilkovou zmrzlinou.

Adresa:

George Prime Burger

Vodičkova ulice 32
Praha 1
www.georgeprimeburger.com

Staroměstský podnik George Prime Steak se postupně vypracoval do pozice jedné z nejlepších steakových restaurací v metropoli. A tak v létě majitelé vstoupili do kulinárního segmentu stále módnějších "prémiových" burgerů.

American Dinner Style

Nový podnik zachovává stejné principy, které zdobí restauraci v Platnéřské ulici − tedy v první řadě důraz na kvalitu: maso pochází z plemene Black Angus chovaného bez steroidů a hormonů. Kuchaři nepoužívají žádné polotovary, vše se připravuje z čerstvých surovin, originálních doplňků a vlastních omáček. Moderní burgrárna ve Vodičkově ulici zaujme hned po příchodu výrazným interiérem ve stylu "New American Dinner", který je nabitý příjemně hřejivou atmosférou.

Z nabídky:

Farmářský burger se sázeným vejcem, tyrolským špekem a jalapeno papričkami

250 korun

jarvis_59e7506f498e27ac5e3812f8.jpeg

GPB sýrový burger s uzeným čedarem, pečeným česnekem a dijonskou hořčicí

230 korun

jarvis_59e7506f498e27ac5e3812fc.jpeg

Z farmy do Kalifornie

Současně podnik překvapí pestrou kolekcí originálních burgerů, což má drobnou nevýhodu v tom, že se většina hostů při první návštěvě dlouze rozhoduje, co si dát. Vedle klasického burgeru ochuceného citronovým aioli a dijonskou hořčicí zaujme hlavně farmářský burger v kombinaci se sázeným vejcem, tyrolským špekem a pečenými jalapeno papričkami či "Kalifornie" s guacamole. A také chuťově unikátní burger s černým lanýžem a cibulovým džemem.

Kdo vyzkouší naháče?

Celkem je v nabídce tucet burgerů, přičemž nechybí ani "rybí" burger plněný grilovaným steakem z tuňáka či veganský burger s náplní připravenou z pečených sladkých brambor a červených fazolí. V nové burgerové restauraci je možné zvolit stupeň propečení, milovníci ryzích chutí proto mohou volit medium rare, další možností je objednat si nahý burger bez housky. A za zkoušku stojí také originální podoba salátu coleslaw s ananasem a kešu oříšky.

Pípy ze zdi

Většinu nápojů obstarají funkční pípy vedoucí přímo ze zdi, z nichž se točí voda, pivo i víno. Vtipný nápad. Na čepu je víno z oblíbené italské oblasti Benátek − a sice chardonnay či sangiovese z vinařství Vinicola Serena. Z točených piv vedle plzně mohou hosté ochutnat speciály od Matušky, třeba jeho zajímavé California pale ale. Potěší i kolekce margharit, ať už klasická, nebo inovace dochucené ananasem a koriandrem či červeným pomerančem.

Podívejte se, jak v George Prime Burger připravují hamburger s jalapeños majonézou, vejcem a tyrolskou šunkou:

Tohle je nejlepší hamburger letošního roku. Zvládnete ho i doma

Restaurace George Prime Burger získala první místo u návštěvníků na letošním Burger Festu. Šéfkuchař Jakub Nedvídek nám ukázal tajemství své kuchyně. Hamburger s jalapeños majonézou, vejcem a tyrolskou šunkou si zvládnete připravit i doma, podívejte se na recept.