Ještě před sedmi lety byl akrobatickou atrakcí čínského cirkusu. Pak změnil "profesi" a letos v červenci se Michal Navrátil stal v Budapešti prvním českým medailistou na mistrovství světa v plaveckých sportech po 14 letech. Druhou příčku obsadil v extrémní disciplíně: skoku do vody z 27 metrů. Za umístění dostal peněžní cenu 15 tisíc dolarů, tedy v pře­počtu 330 ti­síc korun. Odměna je zajímavá, jak si ale stojí v porovnání s jinými sportovními akcemi léta? Například stříbrný medailista na blížícím se MS v atletice má slíbenou odměnu dvojnásobnou. Druhý pár v pořadí aktuál­ního MS v plážovém volejbale si přijde na 990 tisíc korun, na osobu tedy bezmála půl milionu. Druhý v cíli cyklistické Tour de France získal asi 5,2 milionu korun. Všechny výhry však blednou před cenou pro poraženého finalistu Wimbledonu: téměř 32 milionů korun.