Společnost Favi.cz je internetovým vyhledávačem nábytku a interiérových doplňků. Jejího spolumajitele Radomíra Hejla zajímá, jak blízko je doba, kdy bude možné procházet prázdným bytem a pomocí virtuální reality prohlížet, co by v něm mohlo být.

"Jsme technologická firma, proto technologie do mého života zasahují v maximální možné míře," říká s tím, že chce-li člověk odhadnout, kam se společnost bude ubírat, musí nejrůznější vychytávky sám testovat.

Kromě Alexy, chytrého asistenta, který má prý ještě značné mezery, využívá Radomír Hejl zařízení Chromecast  1 . "Doma se hodí pro bezdrátový přenos obrazu z mobilu nebo počítače, v práci jsme vyhlásili konec kabelům a prezentujeme bezdrátově," popisuje.

V zaměstnání používá jak stolní počítač, tak notebook a tablet  2 . Chytrý telefon  slouží jako komunikační nástroj na cestách. "Jsem pořád on-line, jen někdy neodpovídám," pokračuje Hejl.

"Když už nepracuji, snažím se dělat něco mimo počítač," ukazuje na Bluetooth sluchátka  4 , která používá například při běhání  5   či jiném cvičení k poslechu podcastů a audioknih.

Když se v práci potřebuje trochu rozhýbat, aspoň jednou denně navštíví relaxační místnost s pingpongovým stolem  6 . "Máme tady také turnaj a sázky o výhry."

Ve firmě nesmí chybět ani kvalitní káva  . "Práci s ní začínám, je to můj rituál, který mě spolehlivě nastartuje do nového dne. Momentálně zkoušíme menší české pražírny, kterým se v poslední době velmi daří," říká s tím, že preferuje spíš kyselejší ovocnou chuť.

jarvis_596f3100498eda172749e2ae.jpeg