Podnikatelka Soňa Fialková dnes stojí v čele jednoho z největších chovatelských e-shopů v Česku. Vystudovala informační technologie a ty se promítají do jejího profesního života. "Snažím se je aplikovat do reálného byznysu a úspěšnost naší firmy je na technologiích závislá," říká.

Stolní počítač už u ní nenajdete, v kanceláři však nesmí chybět notebook  1  a po ruce tablet  2 . "Ten si beru hlavně na cesty do práce vlakem, lze tak vyřídit řadu záležitostí. Telefon  3  mám na vyřizování hovorů a rychlý přístup do e-mailu a kalendáře," popisuje.

Za technologii usnadňující byznys považuje elektronické cenovky  4  ve svých prodejnách. Jde o malé monitory napájené minibaterií, které cenu a jakoukoliv její změnu zjistí přes wi-fi. "Přecenění u nás proto probíhá během několika sekund," pochvaluje si Fialková.

Kromě běžných pomocníků, jako jsou sušička či myčka, se Soňa Fialková chystá koupit robota na vytírání podlah. Během delších vycházek se svými dvěma psy používá GPS tracker  5  zakomponovaný do obojku.

"V osobním životě jsem spíš umírněnějším uživatelem technologií a hlavně víkendy si umím představit i bez nich," říká.

Nedílnou součástí Soni Fialkové jsou brýle  6 . "Nosím je už dlouho, beru je jako doplněk. A jsem ráda, že díky nim mám svět jasnější." V kabelce má neustále klíče, telefon a amulet pro štěstí ve tvaru srdce  7 . "Dárce a význam si však nechám pro sebe," usmívá se tajemně.

Ve volném čase se věnuje dětem, čtyřnohým společníkům a józe.

jarvis_5965edf1498e6104b968b015.jpeg