Setkat se s úspěšným podnikatelem a na vlastní uši slyšet, jak přemýšlí, je inspirativní. Nejde o to, že byste po debatě s takovým člověkem běželi a založili úspěšnou firmu. Tak to určitě nefunguje. Ale může to být dobrý námět k přemýšlení.

Týdeník Ekonom zorganizoval minulý týden besedu s Oliverem Dlouhým. Devětadvacetiletý energický muž stihl za pět let vybudovat podnik, který již má světový věhlas. A miliardovou hodnotu. Jeho společnost Kiwi.com má ambici stát se největším světovým portálem pro cestovatele. A na této vizi zatím úspěšně pracuje. Jak se něco takového povede? V čem musí být člověk jiný než ostatní, aby něco takového dokázal?

Neexistuje univerzální recept. Oliver to jednoduše shrnuje do slov, že "chodí po světě s otevřenýma očima". Jako rada to zní banálně. Ale když se přidá pracovitost a pár dalších vlastností, máte základ úspěchu. A teď nemluvím o miliardách na kontě. Ty často bývají vedlejším efektem jiné důležité "dovednosti". A to být pro někoho přínosný. Pro mě jedna z inspirací z besedy: nepřemýšlet, jak vydělat, ale jak posloužit druhým. Naslouchejme lidem, kteří to dokázali.

Citát týdne

"Francie a Evropa se změní k lepšímu."

Europoslanec Guy Verhofstadt k výsledku francouzských parlamentních voleb, kde bodovala strana prezidenta Emmanuela Macrona.

Související