Společnost SAP se zabývá vývojem podnikových softwarů, takže její generální ředitel v Česku Roman Knap technologiemi žije. "Vnímám je jako kamarády − umožňují mi dělat různé věci jinak, a navíc zábavnou formou. Nebaví mě stroze sedět u počítače a vyťukávat na klávesnici, je potřeba zapojit trochu kreati­vity," říká.

Každý den mu dělá společnost inteligentní asistentka a navigátorka Alexa od Amazonu  , které se ptá třeba na počasí či aktuální kurz eura. Zároveň je napojená na aplikace ve firmě. "Umí naprosto všechno, třeba pustit mou oblíbenou hudbu." Tu Roman Knap rád poslouchá rozmanitou a kvalitní. "Nebudu ale kvůli tomu stěhovat celou hi-fi věž. Proto jsem si pořídil bezdrátový přenosný reproduktor   a ten přehraje všechno on-line."

Na zápěstí občas nosí golfové hodinky   s nahranými plánky hřišť. "Když jsem na hřišti, ukazují mi vzdálenost od jamky, nejbližší překážky a skóre. Navíc mají domyšlený design a ovládání," říká.

"Ačkoli se v současnosti debatuje o rizicích a možném nebezpečí virtuálních úložišť  , chtě nechtě je všichni téměř každodenně využíváme," pokračuje s tím, že je dnes jednodušší najít fotky z Marsu než podklady pro daňové přiznání.

Ve speciálním pouzdře   nosí Knap japonský štětec  . "Jedním z mých koníčků je malování. Někdy si zajímavá místa nakreslím na papír místo toho, abych je vyfotil. Donutí mě to zamyslet se a všímat si detailů," vysvětluje. Nápady si zaznamenává verzatilkou do notýsku   a dodává, že žádný nápad není špatný.

jarvis_58e3b0e1498e6cb2e186bb32.jpeg