Společník a marketingový ředitel v rodinné nábytkářské firmě Triant se o technologie aktivně zajímá. "Zároveň se jimi nenechávám pohltit a dívám se na ně střízlivě s nadhledem," říká.

K jeho práci neodmyslitelně patří laserový metr  1 , kterým rychle a na milimetr přesně zaměřuje prostory klientů.

Fanouškem značky Apple se stal ještě dřív, než přišla na český trh. "Jen Apple Watch jsem na chuť nepřišel, znervózňují mě neustálé notifikace," směje se.

Ondřej Horák by se neobešel bez notebooku  2 , svého hlavního pracovního nástroje. Ten doprovází bezdrátová myš Logitech  3 , propojená s počítačem přes Bluetooth. "Je to anatomicky tvarovaná myš, ideální model pro mou ruku," pochvaluje si Horák.

Každodenním společníkem mu je i telefon  4 , na kterém po cestě do práce mimo jiné poslouchá hudbu či audioknihy  5 .

Ve své elektronické čtečce  6  má momentálně rozečtený titul The Toyota Way. "Je to o způsobu, jakým Toyota přistupuje k výrobě, o filozofii podnikání a přístupu k zaměstnancům. Rád čtu takové knihy, které mě inspirují a posouvají dál."

Ondřej Horák už vyzkoušel spoustu psacích potřeb, zůstal však u obyčejných tužek  7 . Nejdříve prý kupoval levnější, často se ale lámaly, a tak za ně začal utrácet víc. "Baví mě ten design a díky povrchu dobře sedí v ruce," vysvětluje.

Design je pro něj obecně velmi důležitý. "Obklopuji se kvalitními a hezkými věcmi." S tím souvisí také designová skleněná lahev  8 , kterou používá už řadu let, a hlídá si tak pitný režim.