Ekonom přes SMS

Pošlete do úterý 22:00 SMS ve tvaru: EKONOM JMENO PRIJMENI ULICE CP OBEC PSC na číslo 90211 a časopis Ekonom vám doručíme až domů. Přečtěte si více o službě.

Cena SMS služby včetně doručení výtisku je 49 Kč vč. DPH. Službu technicky zajišťuje ATS Praha.

První jsou penze. S debatou o nich jsem definitivně skončil poté, když jsem se "osobě blízké" – víc ji v zájmu zachování rodinné pohody přiblížit nemohu – snažil vysvětlit, proč jsem pro větší odpovědnost každého za finanční situaci ve stáří. Že mi přijde nemorální, aby člověku, který si může na penzi naspořit – dejme tomu řediteli fabriky –, přispíval ve stáří na živobytí třeba řidič tramvaje. A že stát by měl pomáhat jen těm, kdo to nedokážou sami.

Takže člověk, který celý život TVRDĚ pracuje, nemá dostávat důchod? nechápala osoba blízká. Navždy zůstanu v jejích očích divným pavoukem.

Druhé téma, kde už jsem přestal hledat spřízněnou duši, jsou dotace. Tvrdím o nich, že jsou jako mor. Chápu, proč v EU vznikly. V české praxi se tento idealismus proměnil ve zlatokopectví a estrádu zbytečných nápadů. Je zvrácené, když třeba lidé z několika vesnic, kteří chtějí mít mezi sebou cyklostezku, se na ni nesloží sami a čekají na peníze z druhého konce Evropy.

Když kolegy v redakci napadlo, že by bylo dobré zmapovat český svět dotací, mlčel jsem. Nakonec přinesli spousty zajímavých zjištění a čísel, je to skutečně zajímavé čtení. Promiňte, že přesto svůj názor nezměním. Slibuji, že už ho nikdy nikomu nebudu vnucovat.

 

Hezké čtení

Dalibor Martínek, šéfredaktor

obalka Ekonom 2016 11Nový Ekonom si můžete objednat i přes SMS. Číslo je ke stažení také v nových aplikacích Ekonomu na iPadu, iPhonu a zařízeních se systémem Android.