Ekonom přes SMS

Pošlete do úterý 22:00 SMS ve tvaru: EKONOM JMENO PRIJMENI ULICE CP OBEC PSC na číslo 90211 a časopis Ekonom vám doručíme až domů. Přečtěte si více o službě.

Cena SMS služby včetně doručení výtisku je 49 Kč vč. DPH. Službu technicky zajišťuje ATS Praha.

Samozřejmě že nepřispěli jenom Němci, ale hlavně oni. O tom, co je k tomu vedlo, můžeme pouze spekulovat. Možná jsou skutečně tak idealističtí, chtěli pozvednout naši životní úroveň. Abychom na tom v jednotné Evropě byli všichni tak nějak podobně.

Nebo se prostě už nemohli dívat na chlívek, v němž tady spokojeně vegetujeme. Či snad cítili potřebu vrátit do naší země část vyváděných dividend? Nebo se jim snad líbila představa Česka jako jakési odpočinkové zóny? To je asi trochu za vlasy přitažené, kdo by snil o možnosti nechat se obsluhovat českým personálem…

V každém případě, plody evropské dotační politiky se nám nyní náramně hodí. Kam na dovolenou, když kontinentem táhnou stovky tisíc podezřelých individuí? Lidí, kteří posedávají v centrech dřívějších turistických cílů, po plážích, a znervózňují nás svou přítomností? Zůstat doma, v Česku.

Útraty pomohou ekonomice i státnímu rozpočtu. Situaci s uprchlíky mezitím Němci nějak vyřeší…

Hezké čtení

Dalibor Martínek, šéfredaktor

 

obalka Ekonom 2016 9Nový Ekonom si můžete objednat i přes SMS. Číslo je ke stažení také v nových aplikacích Ekonomu na iPadu, iPhonu a zařízeních se systémem Android.