Ekonom přes SMS

Pošlete do úterý 22:00 SMS ve tvaru: EKONOM JMENO PRIJMENI ULICE CP OBEC PSC na číslo 90211 a časopis Ekonom vám doručíme až domů. Přečtěte si více o službě.

Cena SMS služby včetně doručení výtisku je 49 Kč vč. DPH. Službu technicky zajišťuje ATS Praha.

To přání bylo nejen neskromné. Bylo zcela idealistické. Nestalo se. Což jsme samozřejmě všichni předpokládali. Ostatně, tato vláda nám nějaké zjednodušování ani neslibovala.

Podrobný návod na vyplnění daňového přiznání je tudíž stejně dlouhý jako loni. A taktéž podle očekávání se několik daňových povinností z roku na rok změnilo. K vyplňování je třeba zvýšená opatrnost.

Jedna změna je příjemná, vzrostlo možné daňové zvýhodnění od druhého dítěte. Další dvě významnější změny pak tuto sociální pozornost vlády kompenzují. Zpřísňují se podmínky pro uplatnění daňového zvýhodnění u životního pojištění. A nově také platí povinnost oznámit finančnímu úřadu takzvaný osvobozený příjem nad pět milionů korun. Čili další nové regulace.

Přesto věřím, že se starými i novými zákrutami daňových předpisů se snadno vyrovnáte při použití podrobného návodu, který pro vás připravili odborníci ze společnosti Mazars a který vám, vážení čtenáři, přinášíme v aktuálním vydání Ekonomu.


Hezké čtení

Dalibor Martínek, šéfredaktor

obalka Ekonom 2016 7Nový Ekonom si můžete objednat i přes SMS. Číslo je ke stažení také v nových aplikacích Ekonomu na iPadu, iPhonu a zařízeních se systémem Android.