Ekonom přes SMS

Pošlete do úterý 22:00 SMS ve tvaru: EKONOM JMENO PRIJMENI ULICE CP OBEC PSC na číslo 90211 a časopis Ekonom vám doručíme až domů. Více zde.

Cena SMS služby včetně doručení výtisku je 49 Kč vč. DPH. Službu technicky zajišťuje ATS Praha.

Rok 2016 však přináší i podstatnější dění. Ve světě začalo poměrně zostra íránsko‑saúdskoarabskou krizí. Jako by nestačila ta syrsko‑irácká. Evropskou stálicí jsou a evidentně budou uprchlíci.

Jedno mají jevy jako sníh, geopolitické krize či uprchlíci společné. Můžeme o nich dlouze diskutovat, jen těžko však ovlivníme jejich existenci.

Co však můžeme ovlivnit, a tudíž si také zasluhuje debatu, jsou podmínky, za nichž v Česku prožijeme rok 2016. Ať už jsou to různé Babišovy novinky jako kontrolní hlášení či evidence tržeb, které by měly vejít v platnost, nebo třeba kurz koruny k euru. Všem těmto tématům se v prvním vydání Ekonomu letošního roku věnujeme.

Koruna by letos měla k euru zůstat stabilní, tvrdí v exkluzivním rozhovoru pro Ekonom Jiří Rusnok. Ten by měl – pokud se nestane něco nečekaného – v polovině roku usednout v čele ČNB, čímž získá na sílu koruny klíčový vliv. Kurz naší měny je podstatná informace nejen kvůli plánování zahraničních dovolených, ale především pro průmysl. Jde o jeden z pevných bodů při rozvahách o směřování ekonomiky. Jaký tedy bude rok 2016?

Hezké čtení

Dalibor Martínek, šéfredaktor

Ekonom obalka 2015 1