Z nabídky

Kamčatský krab podávaný v salátu s křupavou zeleninou, mátovohráškovým pyré a citronovým dresinkem    440 korun

Hovězí vývar z oháňky s foie gras, tymiánem a raviolami    350 korun

Holub pečený a konfitovaný s Pak choi, fazolkami Edamame, karotkou a šťávou z citronových listů        850 korun

Mořský vlk pečený v chlebové krustě s červenou řepou a květákem   750 korun

Tip

Příznivci čokolády ocení luxusní čokoládovou kouli, potěší i domácí perník s pomerančovým sorbetem a omáčkou z likéru Grand Marnier.

Ekonom přes SMS

Pošlete do úterý 22:00 SMS ve tvaru: EKONOM JMENO PRIJMENI ULICE CP OBEC PSC na číslo 90211 a časopis Ekonom vám doručíme až domů. Více zde.

Cena SMS služby včetně doručení výtisku je 49 Kč vč. DPH. Službu technicky zajišťuje ATS Praha.

Za projektem ambiciózního podniku stojí zkušený restauratér Pavel Kumžák s bohatými zkušenostmi z Aureole či z Bílkovy 13. Adore překvapuje svým výrazným interiérem, který je elegantní a současně poněkud dekadentní.

Na stěnách jako hlavní designový prvek září naleštěné rýče (celkem jich je více než tisíc), jejichž mihotavou záři doplňují rudé pohovky a zrcadlové stoly, v nichž se zase odráží středověký malovaný strop. A protože strop je přísně památkově chráněný, lustry se vznášejí jen tak v prostoru. Jako duchovní inspirace novému podniku posloužila prestižní newyorská restaurace Beauty & Essex.

Z Hongkongu pro hvězdu

Více než atmosféra je samozřejmě důležitý post šéfkuchaře, kterého si majitel podniku "objednal" z Francie. Třicetiletý Fabien Gailly má bohaté zkušenosti z michelinských podniků, jako zástupce šéfkuchaře pracoval mimo jiné ve dvouhvězdičkové hotelové restauraci Caprice ve Four Seasons v Hongkongu. Šéfkuchař se netají svým cílem získat v horizontu dvou let pro Adore michelinskou hvězdu, což bude mít jako francouzský šéfkuchař ve srovnání s českými kolegy o fous jednodušší.

V Adore chce prezentovat vybroušenou francouzskou kuchyni obohacenou o lehké asijské tóny, které pokrmům dodávají větší šmrnc. Třeba vynikající maso kamčatského kraba s velmi jemnou chutí doprovází nejen svěží a křupavá zelenina umístěná na hráškovém pyré, ale také lehce pikantní chilli omáčka, díky čemuž získává povedený předkrm rafinovaný nádech.

Bylinky, vývar & foie gras

S vývarem z hovězí oháňky zamíříme do kuchařské extraligy, neboť raviolky plněné masem z oháňky se servírují s plátkem foie gras, který se při zalití vývarem rozpustí a výrazně obohatí jak texturu vývaru, tak jeho samotnou chuť. Vývar se navíc nalévá přes čerstvé snítky tymiánu, jež polévce dodají podmanivou vůni.

Vrchol mistrovského umění mladého šéfkuchaře představuje famózní maso holoubka, které je prezentováno ve dvou podobách, pečené a konfitované, a na talíři je doprovází lahodná zelenina a hutná omáčka z citronových listů.

VIP koňakový klub

Restaurace má 48 míst a v blízké budoucnosti by měla být rozšířena o školu vaření a sklepní "VIP" Cognac klub. V současné době má Adore polední provoz, kdy nabízí byznys obědy v podobě dvou a tříchodového menu za 295, respektive 395 korun, včetně kávy a domácí limonády.

V rámci obědového menu je v nabídce třeba hovězí carpaccio či výtečná treska s fazolovým ragú a hořkým kakaem. Večer je otevřeno od 18 hodin, přičemž si personál mění denní neformální oblek za oblek večerní.

Připravte si francouzkou pochoutku z Adore, šneky s petrželovým pyré. Šéfkuchař vám ukáže, jak na to:

Připravte si francouzkou pochoutku: Šneci s petrželovým pyré
Pripravte_si_francouzkou_pochoutku_Sneci_s_petrzelovym_pyre

Tokaj nebo Graševina

Na bohaté vinné kartě zaujmou vína z oblasté, které v Česku nejsou příliš známé, třeba z Maďarska či Chorvatska. Zvláště Chorvatsko je bohaté na řadu autochtonních odrůd, z nichž se připravují zajímavá vína. Oblíbená je odrůda Graševina, která dává lahodná svěží vína, populární je také Malvasia.

Z maďarských vín doporučíme tokajská vína z vinařství Disznóko, připravená tradičním způsobem z cibéb napadených ušlechtilou plísní Botritis. Maďarské vinařství ovšem nevyrábí jen velebené sladké tokajské, ale víno z tamní typické odrůdy Furmint nabízí také v suché verzi. Moderně připravené suché tokajské překvapuje svou mineralitou, svěžestí a křehkostí. 

Rozhovor se šéfkuchařem: Fabien Gailly

GP2077 tifZe které suroviny rád vaříte a proč?

Specializuji se na moderní francouzskou či spíše středomořskou kuchyni a rád pracuji s plody moře a kvalitními rybami, které mi nabízejí spoustu kreativních možností přípravy.

Jaké jídlo, které jste ochutnal v poslední době, vás nejvíce překvapilo?

Překvapila mě kuchyně dvouhvězdičkové restaurace Le Neuvieme Art v Lyonu, kde mi chutnalo snad úplně vše. Pokud mám vybrat jedno jídlo, tak by to byly asi langustýnky s šafránovou omáčkou a artyčoky.

Ve které restauraci si pochutnáte a co si tam dáváte?

Jsem v Praze teprve pár týdnů, takže žádnou oblíbenou restauraci ještě nemám, ale už jsem navštívil Field a Grand Cru Jana Punčocháře, kde mi chutnal holub z Anjou.