Tip

Na podzim probíhá v Konírně velmi oblíbená akce v podobě zvěřinových hodů ve formě rautu, kdy hosty čeká neomezená konzumace zvěřinových pokrmů za jednotnou cenu.

Z nabídky

Domácí králičí tlačenka s pečenými jatýrky, cibulovo jablečný dresink    120 korun

Malostranské dršťky s lesními houbami a játrovými knedlíčky    135 korun

Křivoklátská kančí kýta od pana Slámy s šípkovou omáčkou, konfitovaná kořenová zelenina, perníkové knedlíčky   290 korun

Třeboňský candát pečený na česneku a tymiánu, bramborovohráškové pyré, rajčatový kompot, dušená zeleninka s bylinkami    320 korun

Konírna navazuje na vyhlášenou restauraci U Vladaře, která ještě v době před revolucí byla malou oázou kvalitní gastronomie, kam chodili štamgasti nejen na vánoční šneky, ale především na famózní dršťky. A ty v nabídce zůstaly i dnes. Talentovaný šéfkuchař je připravuje na několik způsobů a vedle oblíbené dršťkové polévky nabízí například velmi povedené malostranské dršťky s houbami a játrovými knedlíčky.

 

Vedle drštěk se specializuje na další, dnes opomíjené vnitřnosti, a tak se na jídelním lístku objevují třeba plíčky či srdce. Jednou z originálních specialit jsou také smažená vepřová ouška na lehkém bramborovém salátu. Pokud hosté mají rádi kreativně pojatou českou klasiku, mohou zkusit také osm hodin pomalu pečený pikantní bůček ze selátka, který patří k největším hitům podniku. Z předkrmů pak stojí za zkoušku netradiční černá králičí paštika servírovaná se smaženými játry.


Kančí s perníkovými knedlíky


Kompletní menu se mění dvakrát ročně, ale každý měsíc šéfkuchař připravuje jídla sezonní nabídky, která zohledňují gastronomický kalendář. Vyhlášená je nejen tradiční zabíjačka, ale také vánoční šnečí hody, na které do Konírny míří pravidelně mnoho gurmetů. Ti zde mohou v předvánočním čase ochutnat tříchodové menu připravené výhradně ze šneků. A oblíbená je zde také sváteční štědrovečerní večeře, ostatně restaurace má otevřeno po celý rok každý den v týdnu. A každý víkend navíc připravuje pochoutky podle domácí kuchařky od Magdaleny Dobromily Rettigové z roku 1902 nazvané „Víkendové obědy“.

 

Podívejte se na oblíbené ingredience šéfkuchaře Davida Koreckého:

Restaurace Konírna

 

Na podzim hrají hlavní roli ryby a zvěřina, kterou dodává zkušený myslivec z křivoklátských lesů, takže na jídelním lístku jsou bažanti, srnci, jeleni či divočáci. A právě maso z divočáka zabodovalo i v našem případě, neboť kančí se šípkovou omáčkou a perníkovými knedlíky bylo naprosto dokonalé. Měkké a v chuti výrazné maso s výtečnou omáčkou a netradičními nasládlými knedlíky proto můžeme jednoznačně doporučit.


Mangový sorbet s mátou

A protože podzim je časem výlovů, druhou výraznou podzimní obměnu stálého menu představuje nabídka ryb z českých rybníků. I zde najdou hosté skvělé ukázky snoubení tradice a moderny, jako v případě vynikajícího candáta pečeného s česnekem a kořením, který je servírován na jemném hráškovobramborovém pyré a doplněn lahodným rajčatovým kompotem. Opět velmi povedená kombinace a dokonalá prezentace jemného rybího masa. Z dezertů stojí za zkoušku především místní hit v podobě domácího dortu s poněkud archaickým názvem Staročeský „povidloň“, který se servíruje s karamelovou zmrzlinou. Lehčí tečkou na závěr pak mohou být zajímavé sorbety doplněné čerstvou mátou – třeba mangový či malinový.

 


Champagne ročník 1959

Poměrně rozsáhlá vinná karta nabízí spoustu zajímavých vín. Za zmínku stojí například archivní champagne Drappier ročníku 1959, který byl odborně přechutnán a posléze překorkován v roce 2004. Z tichých vín je možné zmínit třeba Château Lafleur – Petrus z Pomerolu ročníku 2003 či Château Pavie ze Saint Emilionu ročníku 1995. Ještě větší důraz je ovšem věnován českým a moravským vínům, takže zde najdete krásná a plná vína z Vinařství Kolby, zajímavé věci od Balouna či skvělá vína z Dobré Vinice. A také další oblíbená vína z Tanzbergu, Mikrosvínu či od mělnického vinaře Krause. Takhle nějak by měla vypadat vinná karta, která se snaží představit to nejlepší z tuzemského vinařství. Pivo se točí krušovické, světlé, tmavé i 12stupňový ležák.

 

Byznys a firemní klientela využije perfektní lokaci v centru Prahy i velmi variabilní a členité prostory celé restaurace – několik oddělených místností má celkovou kapacitu 200 míst, dalších 80 míst je na zahrádce. Pro uzavřené jednání pak slouží salonek pro 20 hostů.

 

Rozhovor se šéfkuchařem: David Korecký


korekCo by šéfkuchař nikdy neudělal?

Nikdy by nepřevzal a nepoužil špatnou surovinu.



Jaké je vaše nejoblíbenější jídlo?

Dušená telecí líčka v portském víně s vanilkovobramborovým pyré.



Jaká je vaše nejoblíbenější restaurace?

Vyloženě nejoblíbenější restauraci nemám, spíše chodím do různých typů restaurací a zkouším nové věci.