Každopádně je to podivná věc s dost podivným průběhem a podivným vyústěním, všímá si i televizní a rozhlasový moderátor Martin Veselovský (@veselovskyma)

 

 

 

Politologa Iana Bremmera (@ianbremmer) asi cituji příliš často, ale nedá mi to. Občas se dá díky umění zkratky dostat k zajímavým úvahám. Tak tedy stručně: „Ekonomický růst 1. kvartál 2013: Čína 7,7 %, USA 2,5 %, Evropa -0,8 %.“ Zatímco dříve si člověk kladl pouze otázku, zda žije ve správné zemi, nyní se musí ptát, jestli si vybral správný kontinent...

 

 

 

...ono to ale asi nebude tak úplně horké. Na čísla se dá podívat z různých úhlů. „Je tradičně obtížné přečíst nuance čínské ekonomiky, ale trend je, že se nevrací boom výroby,“ konstatuje redaktor BBC Robert Peston (@Peston).

 

 

 

Bouřlivé debaty vyvolalo zabití britského vojáka v jihovýchodním Londýně. Podle svědků dva muži během vraždy vykřikovali chválu Alláhovi a okamžitě se začalo mluvit o „teroristickém“ útoku. „Někdo chytrý by měl pro nás obyčejné lidi definovat ´terorismus´. Mně se zdá, že to znamená potenciální muslim, který spáchá zločin,“ tweetovala politoložka Sharmine Narwaniová (@snarwani). Člověka napadá, zda k ukvapenějším závěrům docházejí tradiční média, nebo sociální sítě.

 

 

 

Jedna z nejsledovanější internetových osobností, zakladatelka on-line média, po jehož úspěchu pokukují úplně všichni, Arianna Huffingtonová (@ariannahuff) má velmi, velmi široký tematický záběr. Tohle ale zní opravdu strašidelně. „Jak kvantita, tak kvalita našeho spánku se zhoršuje.“

 

 

 

A na závěr jedno upřímné novinářské vyznání. „Proč já to všechno píšu, nevím,“ Alexej Kovalev (@Alexey__Kovalev).

 

 

Související