reklama

Byznys Echo

Chcete znát názory šéfů úspěšných firem i podnikatelských hvězd? V rubrice Byznys echo komentují osobnosti českého byznysu aktuální i nadčasová témata v české ekonomice, politice i podnikatelské praxi.

Odpovědi osobností na otázku

Pokud vláda Andreje Babiše získá ve sněmovně důvěru a začne vládnout, zlepší se podle vás podnikatelské prostředí v Česku?

Budou kopat za stát a za své zájmy . Babiš tvrdí , že už není podnikatel. Jeho voliči mu to věří. Aby ho příště volili, musí se proti podnikatelům vymezovat. Bohužel opět poroste především byrokracie. Ale je to také na nás , co si necháme líbit !
Martin Hutař Martin Hutař

jednatel PRO-BIO

Nezlepší. Očekávám spíše zhoršení, nové povinnosti a častější a tvrdší kontroly. Bohužel...
Petr Kocian Petr Kocian

ředitel klinik DuoVize a NeoVize

Ne. Bude to přesně naopak a nebude se to týkat jen prostředí k podnikání, bude se to týkat prostředí k životu. Šílenci z SPD a komunistické příšery v čele sněmovních výborů a tichá podpora vlády od těchto dvou stran mě naplňuje hrůzou.
Tomáš Prajzler Tomáš Prajzler

regionální ředitel Talentor Advanced Search

Ano.
Kvido Štěpánek Kvido Štěpánek

ředitel Isolit-Bravo

I když bude vládě šéfovat podnikatel, tak to není záruka, že se zlepší podnikatelské prostředí jako takové. V osobě Andreje Babiše je až příliš otazníků střetů zájmů a vlivů, musíme pokračovat pokoušet se kultivovat podnikatelské prostředí sami.
Petr Bartoň Petr Bartoň

jednatel Lundegaard

Po mnoha politicích, kteří neměli s podnikáním praktické zkušenosti, povede vládu úspěšný podnikatel. Pokud při řízení vlády využije pozitivní zkušenosti ze svého podnikání, tak by to mohlo mít pozitivní přínos i pro ostatní podnikatele.
Evžen Korec Evžen Korec

generální ředitel firmy Ekospol

To nepředpokládám. Minulý ministr financí pan B., nám povinnosti přidal, proč by to nyní mělo být jinak? Navíc součástí podnikatelského prostředí je etika = rovné podmínky, bude rozvíjena ;-)?
Jaroslav Řasa Jaroslav Řasa

zakladatel ABRA Software

Nemyslím si, že podnikatelské prostředí dělá jedna vláda. Děláme ho také my podnikatelé.
Šárka Litvinová Šárka Litvinová

spolumajitelka společnosti Asiana

Podnikatelské prostředí pro Agrofert se určitě zlepší. Osobně bych také rád měl onu moc kontroloval pravidla hry u svého podnikání a možnost si čas od času někde kleknout.
Martin Lipert

zakladatel eReading.cz

Ne.
Vítězslav Bican Vítězslav Bican

ředitel Channel Crossings

Přeposlat
Diskuse
reklama

Žebříčky NejčtenějšíaNejoblíbenější

Předvolební debaty Ekonomu

Jak pomoci podnikání

5:00 Kolik vám přijde za rok kontrol, když si otevřete malou kavárnu?

15:15 Do českých továren je potřeba pustit zahraniční dělníky. Zbyněk Frolík ví, jak je sem přivést.

Jak podpořit rodiny

0:30 Není jen jedna rodina. Podle německých výzkumníků ji najdeme v 36 různých uspořádáních, říká Jana Maláčová z ministerstva práce.

23:00 Nerovné daně. Když se žena vrací po rodičovské do práce, čelí mnohem vyššímu efektivnímu zdanění než její muž, tvrdí ekonomka think-tanku IDEA Klára Kalíšková.

Jak změnit zdravotnictví

8:00 Proč spojit zdravotní pojišťovny? Co by to podle Milana Kubka přineslo pacientům.

23:30 Mají sestry a lékaři dostatečné platy? Kardiolog Josef Veselka pozná, kdy ekonomika roste a kdy ne.

Jak zlepšit školy

2:30 Školy se musí rozhodnout, zda budou vychovávat k poslušnosti, či ke zvídavosti, tvrdí ředitel společnosti Scio Ondřej Šteffl.

19:00 Učitelé nevědí, co mají učit, říká Jana Straková z Ústavu výzkumu a rozvoje vzdělávání.

Jak reformovat důchody

1:00 Bez reforem budou penze nuzné, vysvětluje šéf důchodové komise Martin Potůček.

7:00 260 miliard kumulovaného dluhu si s sebou táhne důchodový systém od roku 2010, počítá ekonom Jiří Šatava z thintanku IDEA. V tom není radno pokračovat, dodává.

Jak zvýšit nízké mzdy

1:45 Proč odbory ztratily trpělivost? "Polštář nízké ceny práce se po 25 letech vyčerpal," říká odborový předák Josef Středula.

10:00 Na co si stěžuje prezident Hospodářské komory Vladimír Dlouhý? "Vláda příliš naslouchala odborům," říká. A doufá, že příští vláda snad rehablilituje podnikatele.

reklama
reklama