reklama

Byznys Echo

Chcete znát názory šéfů úspěšných firem i podnikatelských hvězd? V rubrice Byznys echo komentují osobnosti českého byznysu aktuální i nadčasová témata v české ekonomice, politice i podnikatelské praxi.

Odpovědi osobností na otázku

Víte, jak předejít případnému obvinění daňové správy, že se vaše firma zapletla do karuselového podvodu?

Kontroluji si dodavatele zda své povinnosti vůči státu plní. Teď jeden má všechno v pořádku, ale ten před ním ne. Takže já si všechno plním, on si všechno plní. A mojí firmě už devět měsíců blokují vratky DPH . Pořád šetří, šetří, šetří.... .
Jindřich Fikar Jindřich Fikar

majitel čokoládovny Fikar

Prevence je normálně podnikat a podvod nedělat. Bohužel mám obavy , že této záminky může být zneužito . Měl by existovat nástroj , který by firmě umožnil dál normálně fungovat bez ohrožení jejího podnikání do doby než se vše prokáže.
Martin Hutař Martin Hutař

jednatel PRO-BIO

Absolutní ochrana podle mne neexistuje. Je naivní si myslet, že když se úmyslně neúčastním podvodu s DPH, tak se nemohu zaplést. I Finanční správa si naběhla s nákupem mobilů... Považuji za nehorázné, že stát zodpovědnost plně přesouvá na firmy.
Petr Kocian Petr Kocian

ředitel klinik DuoVize a NeoVize

Jak již bylo řečeno: nejdůležitější je se do karuselového podvodu nezaplést. Pokud by i tak byla firma obviněna, nezbývá než se spolehnout na férovost postupu státní správy a případně i soudů.
Karolína Topolová Karolína Topolová

Generální ředitelka AAA Auto

Znám své dodavatele, ale ze zkušeností klientu vím, jak rychle se vyskytne ručení i u čestného podnikatele bez zlých úmyslů. Je to další případ, kdy stát není schopen zakročit včas a odnesou to firmy, které nemají informace a prostředky jako stát.
Arthur Braun Arthur Braun

vedoucí partner advokátní kanceláře bpv Braun Partners

Dost dobře nechápu, jak by nás mohli obvinit, že jsme se zapletli, když jsme se nezapletli.Možná jedině, že bychom za někoho DPH museli zaplatit. A to je nesprávné, neboť nemáme žádné zákonné páky, zatímco stát je má a nevyužívá.,
Kvido Štěpánek Kvido Štěpánek

ředitel Isolit-Bravo

Spolupracovat s prověřenými dodavateli.
Jaroslav Řasa Jaroslav Řasa

zakladatel ABRA Software

Jednoduše: nezaplést se do daňového podvodu.
Šárka Litvinová Šárka Litvinová

spolumajitelka společnosti Asiana

Kolotočové podvody byly, jsou a budou. Existují všude, kde to daňová pravidla umožňují. Nejlepší ochranou je prevence a aktivní reakce (spolupráce s daňovou správou), pokud vznikne podezření.
Petr Chvátal Petr Chvátal

CEO PPL CZ /DHL Parcel Slovensko

Přeposlat
Diskuse
reklama

Předvolební debaty Ekonomu

Jak pomoci podnikání

5:00 Kolik vám přijde za rok kontrol, když si otevřete malou kavárnu?

15:15 Do českých továren je potřeba pustit zahraniční dělníky. Zbyněk Frolík ví, jak je sem přivést.

Jak podpořit rodiny

0:30 Není jen jedna rodina. Podle německých výzkumníků ji najdeme v 36 různých uspořádáních, říká Jana Maláčová z ministerstva práce.

23:00 Nerovné daně. Když se žena vrací po rodičovské do práce, čelí mnohem vyššímu efektivnímu zdanění než její muž, tvrdí ekonomka think-tanku IDEA Klára Kalíšková.

Jak změnit zdravotnictví

8:00 Proč spojit zdravotní pojišťovny? Co by to podle Milana Kubka přineslo pacientům.

23:30 Mají sestry a lékaři dostatečné platy? Kardiolog Josef Veselka pozná, kdy ekonomika roste a kdy ne.

Jak zlepšit školy

2:30 Školy se musí rozhodnout, zda budou vychovávat k poslušnosti, či ke zvídavosti, tvrdí ředitel společnosti Scio Ondřej Šteffl.

19:00 Učitelé nevědí, co mají učit, říká Jana Straková z Ústavu výzkumu a rozvoje vzdělávání.

Jak reformovat důchody

1:00 Bez reforem budou penze nuzné, vysvětluje šéf důchodové komise Martin Potůček.

7:00 260 miliard kumulovaného dluhu si s sebou táhne důchodový systém od roku 2010, počítá ekonom Jiří Šatava z thintanku IDEA. V tom není radno pokračovat, dodává.

Jak zvýšit nízké mzdy

1:45 Proč odbory ztratily trpělivost? "Polštář nízké ceny práce se po 25 letech vyčerpal," říká odborový předák Josef Středula.

10:00 Na co si stěžuje prezident Hospodářské komory Vladimír Dlouhý? "Vláda příliš naslouchala odborům," říká. A doufá, že příští vláda snad rehablilituje podnikatele.

Žebříčky NejčtenějšíaNejoblíbenější

reklama
reklama