reklama

Byznys Echo

Chcete znát názory šéfů úspěšných firem i podnikatelských hvězd? V rubrice Byznys echo komentují osobnosti českého byznysu aktuální i nadčasová témata v české ekonomice, politice i podnikatelské praxi.

Odpovědi osobností na otázku

V Česku za posledních 25 let několikanásobně vzrostl podíl dětí narozených císařským řezem. Jakou máte osobní zkušenost s českým porodnictvím?

Velmi dobrou. Když člověk ví, co chce a podle toho si vybere i porodnici (a případný doprovod), tak dostane, co chce. Nabídka služeb je různá, má osobní zkušenost z menších porodnic je nicméně skvělá. Nepatřím však mezi ženy "odroďte to někdo za mě".
Ladislav Brázdil Ladislav Brázdil

ředitel Závodů lehkých konstrukcí Loštice (ZLKL)

Osobně žádnou jen zprostředkovaně přes manželku. A ta je veskrze kladná, i když si porodnice užila. Ale pro císařský řez hlasuji jen v případě ohrožení zdraví matky či dítěte.
Jan Kolář Jan Kolář

ředitel České kosmické kanceláře

Opatrný přístup zaměřený na bezchybnou lékařskou péči při těhotenství a porodu, stavící zdraví matky a dítěte na přední místo. Bedside manner u některých zdravotníků skvělý, někde nemožné plnění. Obecně velká spokojenost + na nepohodlí lze pracovat.
Hana Gawlasová Hana Gawlasová
Císařský řez představuje variantu porodu, která velmi výrazně snižuje riziko pro nově narozeného jedince. Nárůst tohoto typu porodů proto vítám a vnímám to jako pozitivní zprávu.
Evžen Korec Evžen Korec

generální ředitel firmy Ekospol

Osobní zkušenost (pokud ji muž vůbec může mít) je dobrá , jinak doufám, že se za posledních 20 let zlepšilo v nemocnicích stravování.
Dan Jiránek Dan Jiránek

Bývalý předseda Svazu měst a obcí ČR

Osobní zkušenosti mám skvělé. Poctivě ale přiznám, že jsme se ženou spíše příznivci porodu v porodnici, takže jine alternativy než porodnice do tohoto hodnocení nemám jak zahrnout. S porodem vlastního dítěte bych ale neexperimentoval.
Lukáš Vondráček Lukáš Vondráček

partner ve společnosti ELAT

Vše je jen o lidech a její vůli. V polovině 90. let jsme vybudovali v Neratovicích porodnici, která se již tehdy orientovala na potřeby maminek. Byl to velký úspěch. Míra cís.řezů je i věcí očekávání. Pokud je maminky nebudou chtít, bude jich méně.
Petr Kocian Petr Kocian

ředitel klinik DuoVize a NeoVize

Cesta trnitá, výsledek výborný.
Martin Lipert

zakladatel eReading.cz

Velmi dobrou. Ale nic si neidealizujme, s porodníky je to jako v každém jiném povolání: vynikající, průměrní i špatní vedle sebe.Výmysly rodiček o porodech doma a porodních domech úspěšnosti a renomé českého porodnictví rozhodně také nepřidají.
Kvido Štěpánek Kvido Štěpánek

ředitel Isolit-Bravo

Velmi dobrou. Lékaři na prvním místě chrání životy. Pokud se k tomu přidává neomalenost pacientů, kteří kontrolují každý krok, nečekejme od medicíny riskování. Bohužel to zastaví pokrok.
Jaroslav Řasa Jaroslav Řasa

zakladatel ABRA Software

Přeposlat
Diskuse
reklama

Předvolební debaty Ekonomu

Jak pomoci podnikání

5:00 Kolik vám přijde za rok kontrol, když si otevřete malou kavárnu?

15:15 Do českých továren je potřeba pustit zahraniční dělníky. Zbyněk Frolík ví, jak je sem přivést.

Jak podpořit rodiny

0:30 Není jen jedna rodina. Podle německých výzkumníků ji najdeme v 36 různých uspořádáních, říká Jana Maláčová z ministerstva práce.

23:00 Nerovné daně. Když se žena vrací po rodičovské do práce, čelí mnohem vyššímu efektivnímu zdanění než její muž, tvrdí ekonomka think-tanku IDEA Klára Kalíšková.

Jak změnit zdravotnictví

8:00 Proč spojit zdravotní pojišťovny? Co by to podle Milana Kubka přineslo pacientům.

23:30 Mají sestry a lékaři dostatečné platy? Kardiolog Josef Veselka pozná, kdy ekonomika roste a kdy ne.

Jak zlepšit školy

2:30 Školy se musí rozhodnout, zda budou vychovávat k poslušnosti, či ke zvídavosti, tvrdí ředitel společnosti Scio Ondřej Šteffl.

19:00 Učitelé nevědí, co mají učit, říká Jana Straková z Ústavu výzkumu a rozvoje vzdělávání.

Jak reformovat důchody

1:00 Bez reforem budou penze nuzné, vysvětluje šéf důchodové komise Martin Potůček.

7:00 260 miliard kumulovaného dluhu si s sebou táhne důchodový systém od roku 2010, počítá ekonom Jiří Šatava z thintanku IDEA. V tom není radno pokračovat, dodává.

Jak zvýšit nízké mzdy

1:45 Proč odbory ztratily trpělivost? "Polštář nízké ceny práce se po 25 letech vyčerpal," říká odborový předák Josef Středula.

10:00 Na co si stěžuje prezident Hospodářské komory Vladimír Dlouhý? "Vláda příliš naslouchala odborům," říká. A doufá, že příští vláda snad rehablilituje podnikatele.

Žebříčky NejčtenějšíaNejoblíbenější

reklama
reklama