reklama

Byznys Echo

Chcete znát názory šéfů úspěšných firem i podnikatelských hvězd? V rubrice Byznys echo komentují osobnosti českého byznysu aktuální i nadčasová témata v české ekonomice, politice i podnikatelské praxi.

Odpovědi osobností na otázku

Počet nejrůznějších zákonem zřízených registrů a evidencí s různými údaji o obyvatelích už v Česku atakuje stovku. Je to správný trend?

V ideálním případě by měl existovat registr jeden, který by obsahoval centralizované informace s různou úrovní přístupu pro různé instituce. Usnadnilo by to práci státu a život občanům.
Karolína Topolová Karolína Topolová

Generální ředitelka AAA Auto

Registry jako takové nemusí být chybou a zlem, ale musí sloužit k tomu, aby stát fungoval lépe. Často to ale skončí u proslulého: "mysleli jsme to dobře, ale dopadlo to jako vždycky."
Vítězslav Bican Vítězslav Bican

ředitel Channel Crossings

globální sdílený registr vyžaduje koncepční a nadčasové přístupy, jsou toho naši úředníci schopni?
Patricie Rosenbergová Patricie Rosenbergová

Ředitelka obchodu a marketingu CPI Hotels

Stát by nám občanům měl zjednodušovat a zlepšoval život. Chtěl bych, aby se nový pas dal vyřídit online, abych u každého lékaře nemusel znovu diktovat své zdravotní údaje atd. Pomohou k tomu další mezi sebou nepropojené registry? Bohužel ne.
Petr Bartoň Petr Bartoň

jednatel Lundegaard

Obrovským problémem je resortní roztříštěnost. Věřím, že by bylo možné mít mnohem méně registrů za mnohem méně peněz, jen by jednotlivé úřady musely spolupracovat.
Dan Jiránek Dan Jiránek

Bývalý předseda Svazu měst a obcí ČR

Stát trpí přebytkem peněz v kapitolách, kde se dají krást (ale i jinde, když si vzpomenete na diskusi o vládním speciálu na Mandelův pohřeb a to byla prosím krize). Takže všchny nové systímy dávají smysl podle toho, z jaké strany se na ně díváte.
Martin Lipert

zakladatel eReading.cz

Pořád někdo něco vymýšlí a to stávající se nevyužívá ! Na co potřebujeme takový registr ? Místo abychom se starali o investovali do zmrzačeného životního prostředí , mrháme penězi na byrokratické nesmysly ! Koho to zase napadlo ?
Martin Hutař Martin Hutař

jednatel PRO-BIO

Není v žádném případě. Ukazuje na nesmyslnou snahu státu získávat informace často zbytečně privátní a na druhé straně neschopnost zorganizovat jednotný nebo alespoň propojený systém, který by občanům značně zjednodušil život.
Jan Kolář Jan Kolář

ředitel České kosmické kanceláře

Myslím že to jen dokresluje trend doby, který se mi nelíbí celkově. Osobně bych přivítal spíš rozvoj než redukci svobod a fakt nemyslím, že na každé uprdnutí potřebujeme zákon, registr, radar, kameru a ouřadu. Je to cesta bez rozumu a do pekla.
Lukáš Vondráček Lukáš Vondráček

partner ve společnosti ELAT

Přeposlat
Diskuse
reklama

Předvolební debaty Ekonomu

Jak pomoci podnikání

5:00 Kolik vám přijde za rok kontrol, když si otevřete malou kavárnu?

15:15 Do českých továren je potřeba pustit zahraniční dělníky. Zbyněk Frolík ví, jak je sem přivést.

Jak podpořit rodiny

0:30 Není jen jedna rodina. Podle německých výzkumníků ji najdeme v 36 různých uspořádáních, říká Jana Maláčová z ministerstva práce.

23:00 Nerovné daně. Když se žena vrací po rodičovské do práce, čelí mnohem vyššímu efektivnímu zdanění než její muž, tvrdí ekonomka think-tanku IDEA Klára Kalíšková.

Jak změnit zdravotnictví

8:00 Proč spojit zdravotní pojišťovny? Co by to podle Milana Kubka přineslo pacientům.

23:30 Mají sestry a lékaři dostatečné platy? Kardiolog Josef Veselka pozná, kdy ekonomika roste a kdy ne.

Jak zlepšit školy

2:30 Školy se musí rozhodnout, zda budou vychovávat k poslušnosti, či ke zvídavosti, tvrdí ředitel společnosti Scio Ondřej Šteffl.

19:00 Učitelé nevědí, co mají učit, říká Jana Straková z Ústavu výzkumu a rozvoje vzdělávání.

Jak reformovat důchody

1:00 Bez reforem budou penze nuzné, vysvětluje šéf důchodové komise Martin Potůček.

7:00 260 miliard kumulovaného dluhu si s sebou táhne důchodový systém od roku 2010, počítá ekonom Jiří Šatava z thintanku IDEA. V tom není radno pokračovat, dodává.

Jak zvýšit nízké mzdy

1:45 Proč odbory ztratily trpělivost? "Polštář nízké ceny práce se po 25 letech vyčerpal," říká odborový předák Josef Středula.

10:00 Na co si stěžuje prezident Hospodářské komory Vladimír Dlouhý? "Vláda příliš naslouchala odborům," říká. A doufá, že příští vláda snad rehablilituje podnikatele.

Žebříčky NejčtenějšíaNejoblíbenější

reklama
reklama