reklama

Byznys Echo

Chcete znát názory šéfů úspěšných firem i podnikatelských hvězd? V rubrice Byznys echo komentují osobnosti českého byznysu aktuální i nadčasová témata v české ekonomice, politice i podnikatelské praxi.

Odpovědi osobností na otázku

Je podle vás Elektronická evidence tržeb krok správným směrem? Prospěje státnímu rozpočtu a vyčistí trh od neplatičů daní, jak slibuje ministr financí Babiš?

České pojetí evidence tržeb poškozuje hospodářství a podvazuje aktivitu v podnikání. Nerozumím tomu, proč jsou poctiví trestáni za to, že stát neumí vybrat daně a dohlédnout na podvodníky. EET také vyvolává mnoho otázek ohledně možného zneužití dat.
Petr Kocian Petr Kocian

ředitel klinik DuoVize a NeoVize

S EET jsme začali před pár dny a pokud vím, není s tím žádný problém. Asi jsme se dobře připravili. Náklady jsou minimální.
Petr Choulík Petr Choulík

generální ředitel Linde Gas

Pokud se díky EET zlepší výběr daní, pak to byl správný krok správným směrem. Pokud se nezlepší, byl to špatný krok. Můžeme se těšit na tradičně rozdílnou interpretaci stejných dat.
Mirko Kalous Mirko Kalous

Statutární ředitel a předseda Správní rady OKIN FACILITY, a.s.

Kdo nepodvádí, nemusí se bát, dobrý ERP software to umí v ceně. Na druhé straně roste obava ze začátku podnikání, kvůli nepřiměřeným sankcím. Celkově - jediný dlouhodobý efekt budou dražší obědy nás všech, včetně zaměstnanců.
Jaroslav Řasa Jaroslav Řasa

zakladatel ABRA Software

Daně fixluje (čti optimalizuje) snad každý na světě. Velcí to dělají s právníky a malí jak dokáží. Vidím obrovské společenské náklady (čti: snížení konkurenceschopnosti) s pochybným výsledným saldem, protože velké úniky se nedějí v hospodě za pípou.
Martin Lipert

zakladatel eReading.cz

Principiálně určitě ano, daně se platit musí. Stačily by registrační pokladny a velké pokuty za jejich nepoužívání. Trvalé připojení k internetu je problémem.
Josef Jeleček Josef Jeleček

generální ředitel firmy Tedom

EET mělo přijít možná v 90. letech. Dal bych přednost motivaci platit odpovědně daně/přiznávat příjmy, před podobným nástrojem. Společnost byla dle mého názoru na dobré cestě. Myslím, že nás EET nakonec do těch 90. lech vrátí, bohužel... Uvidíme.
Pavel Horák Pavel Horák

architekt a jednatel Prodesi|Domesi

EET komplikuje malé podnikání a hrozba ohromných sankcí evidentně sníží chuť obyvatel vzít život do vlastních rukou, být aktivní a jít do rizika. Z psychologického hlediska je to nešťastný a neadekvátní způsob, jak ohlídat výběr daní z příjmu.
Václav Dejčmar Václav Dejčmar

podnikatel, burzovní makléř

Ano, zcela a nepochybně je to správný krok!
Kvido Štěpánek Kvido Štěpánek

ředitel Isolit-Bravo

Ano, souhlasím se zavedením EET. Celá diskuze kolem toho mi připadne úplně nesmyslná. Každý by měl mít stejná pravidla a hotovo. Jediné téma je, zda budou vybrané prostředky použité správně, ale to se myslím značně zlepšuje.
Radomír Klofáč Radomír Klofáč

jednatel Moris design

Celkový efekt EET na ekonomiku se ukáže postupně. Každopádně jako nástroj vyrovnání podmínek na trhu je to jistě pozitivní posun. Lze si jenom přát, aby stát obdobně důsledně evidoval také skutečný stav najetých kilometrů u ojetých automobilů.
Karolína Topolová Karolína Topolová

generální ředitelka AAA Auto

EET rozhodně pomůže narovnat konkurenční prostředí.
Patricie Rosenbergová

Ředitelka obchodu a marketingu CPI Hotels

Ano, je to krok správným směrem. Jinak nevím, jak někoho odnaučit švindlovat. Většina z nás to asi nepotřebuje, ale švindlování škodí nám všem.
Šárka Litvinová Šárka Litvinová

spolumajitelka společnosti Asiana

Přeposlat
Diskuse
reklama

Předvolební debaty Ekonomu

Jak pomoci podnikání

5:00 Kolik vám přijde za rok kontrol, když si otevřete malou kavárnu?

15:15 Do českých továren je potřeba pustit zahraniční dělníky. Zbyněk Frolík ví, jak je sem přivést.

Jak podpořit rodiny

0:30 Není jen jedna rodina. Podle německých výzkumníků ji najdeme v 36 různých uspořádáních, říká Jana Maláčová z ministerstva práce.

23:00 Nerovné daně. Když se žena vrací po rodičovské do práce, čelí mnohem vyššímu efektivnímu zdanění než její muž, tvrdí ekonomka think-tanku IDEA Klára Kalíšková.

Jak změnit zdravotnictví

8:00 Proč spojit zdravotní pojišťovny? Co by to podle Milana Kubka přineslo pacientům.

23:30 Mají sestry a lékaři dostatečné platy? Kardiolog Josef Veselka pozná, kdy ekonomika roste a kdy ne.

Jak zlepšit školy

2:30 Školy se musí rozhodnout, zda budou vychovávat k poslušnosti, či ke zvídavosti, tvrdí ředitel společnosti Scio Ondřej Šteffl.

19:00 Učitelé nevědí, co mají učit, říká Jana Straková z Ústavu výzkumu a rozvoje vzdělávání.

Jak reformovat důchody

1:00 Bez reforem budou penze nuzné, vysvětluje šéf důchodové komise Martin Potůček.

7:00 260 miliard kumulovaného dluhu si s sebou táhne důchodový systém od roku 2010, počítá ekonom Jiří Šatava z thintanku IDEA. V tom není radno pokračovat, dodává.

Jak zvýšit nízké mzdy

1:45 Proč odbory ztratily trpělivost? "Polštář nízké ceny práce se po 25 letech vyčerpal," říká odborový předák Josef Středula.

10:00 Na co si stěžuje prezident Hospodářské komory Vladimír Dlouhý? "Vláda příliš naslouchala odborům," říká. A doufá, že příští vláda snad rehablilituje podnikatele.

Žebříčky NejčtenějšíaNejoblíbenější

reklama
reklama