reklama

Byznys Echo

Chcete znát názory šéfů úspěšných firem i podnikatelských hvězd? V rubrice Byznys echo komentují osobnosti českého byznysu aktuální i nadčasová témata v české ekonomice, politice i podnikatelské praxi.

Odpovědi osobností na otázku

Od prosince začíná platit povinná elektronická evidence tržeb. Jako první budou elektronicky evidovat své tržby provozovatelé hotelů a restaurací. Jak hodnotíte způsob, kterým stát EET “odkomunikoval”? Dostali občané dostatečný balík informací, aby zákon pochopili?

Přijde manažer kontrolingu v Agrofertu za šéfem a praví:"Mám kontrolní nástroj proti krádežím ve fabrice, bude stát podnik (čti daňové subjekty a stát) několik miliard a pravděpodobně zamezí krádeží také několik miliard." Dostal by projekt zelenou?
Martin Lipert

zakladatel eReading.cz

České pojetí EET je zlo. Reálně hrozí zneužití důvěrných obchodních dat. Proti evidenci nic nemám. Dal bych přednost slovenské cestě. Považuji za nehorázné, že celé náklady musí nést podnikatel. Stát čím dál tím více zužuje svobody a vše sleduje.
Petr Kocian Petr Kocian

ředitel klinik DuoVize a NeoVize

Na jednom školení o EET padl dotaz : jak to bude dělat zmrzlinář - jestli při každém prodeji zmrzliny za 15 korun bude vydávat paragon, tak prodá polovinu. Padla rada - natiskněte si je dopředu ! To není moc dobrá komunikace . EET nic nepřinese !
Martin Hutař Martin Hutař

jednatel PRO-BIO

Souhlasím se zavedením EET. Běžně se s tím setkávám i v počítačově nevyspělých zemích. Věřím, že to povede k potlačení šedé ekonomiky a zlepšení disciplíny v placení daní. Pevně věřím, že z EET vyjmou placení kartou, která je z podstaty EET.
Lumír Al-Dabagh Lumír Al-Dabagh

ředitel Beneš a Lát

Souhlasím s tím, aby měli všichni stejné podmínky. V EET nevidím žádný problém, v jiných zemích dávají paragony ke každé zmrzlině a nikdo s tím nemá problém ani nekrachuje.
Radomír Klofáč Radomír Klofáč

jednatel Moris design

Je správné, aby všichni měli stejné podmínky a co nejvíce se potlačila šedá ekonomika. Je potřeba, aby nejvíce majetku měli nejschopnější lidé a ne ti nejzkorumpovanější.
Ladislav Brázdil Ladislav Brázdil

ředitel Závodů lehkých konstrukcí Loštice (ZLKL)

Je to zákon, a proto ho budeme jako firma dodržovat. Vše ostatní je jen politická vata z jedné nebo druhé strany.
Vítězslav Bican Vítězslav Bican

výkonný ředitel Channel Crossings

Občané dostali dostatek informací k EET. Jsem zvědavý, kolik to skutečně přinese státu.
Mirko Kalous Mirko Kalous

Statutární ředitel a předseda Správní rady OKIN FACILITY, a.s.

Na větší firmy ano, my tomu rozumíme. Otázkou je jak se s tím poperou malé firmy a začínající podnikatelé.
Robert Vojáček Robert Vojáček

ředitel LidskáSíla.cz

Myslím, že komunikaci stát relativně zvládnul, tzn. občané věděli, co se chystá, nevyhnulo se to však různým zmatkům, kdy doposud většina podnikatelů neví, kdy se dotkne EET jich, o začínajících podnikatelích ani nemluvě.
Petr Bartoň Petr Bartoň

jednatel Lundegaard

Nutnost zavádět nová technologická opatření souvisejících s EET představuje pro firmy velké náklady, což způsobí problémy hlavně malým podnikatelům. Pozitivní ale je, že se omezí prostor pro podvody, na které doplácí většina poctivě podnikajících.
Evžen Korec Evžen Korec

generální ředitel firmy Ekospol

Ne. V Číně běží weChat, kde se čile obchoduje a téměř miliarda lidí si posílá produkty i peníze, v Česku používáme technologie k tomu, abychom provádění transakcí pod hrozbou sankcí zkomplikovali. Proč u nás, když EET není v žádné sousední zemi?
Václav Dejčmar Václav Dejčmar

podnikatel, burzovní makléř

Ano, vše bylo i přes mírné zmatky dostupné a vysvětlené. S jedinou výjimkou - firmy nemusí za EET platit peníze navíc, renomovaní výrobci informačních a ekonomických systémů mají EET v běžných verzích, bez příplatku.
Jaroslav Řasa Jaroslav Řasa

zakladatel ABRA Software

Ano, rada lidi pochopila, ze nebou moc nadale podvadet v takovem meritku, jakem to delali do ted. A ted se akorat brani hledanim vymluv.
Václav Muchna Václav Muchna

majitel společnosti Y Soft

Přeposlat
Diskuse
reklama

Předvolební debaty Ekonomu

Jak pomoci podnikání

5:00 Kolik vám přijde za rok kontrol, když si otevřete malou kavárnu?

15:15 Do českých továren je potřeba pustit zahraniční dělníky. Zbyněk Frolík ví, jak je sem přivést.

Jak podpořit rodiny

0:30 Není jen jedna rodina. Podle německých výzkumníků ji najdeme v 36 různých uspořádáních, říká Jana Maláčová z ministerstva práce.

23:00 Nerovné daně. Když se žena vrací po rodičovské do práce, čelí mnohem vyššímu efektivnímu zdanění než její muž, tvrdí ekonomka think-tanku IDEA Klára Kalíšková.

Jak změnit zdravotnictví

8:00 Proč spojit zdravotní pojišťovny? Co by to podle Milana Kubka přineslo pacientům.

23:30 Mají sestry a lékaři dostatečné platy? Kardiolog Josef Veselka pozná, kdy ekonomika roste a kdy ne.

Jak zlepšit školy

2:30 Školy se musí rozhodnout, zda budou vychovávat k poslušnosti, či ke zvídavosti, tvrdí ředitel společnosti Scio Ondřej Šteffl.

19:00 Učitelé nevědí, co mají učit, říká Jana Straková z Ústavu výzkumu a rozvoje vzdělávání.

Jak reformovat důchody

1:00 Bez reforem budou penze nuzné, vysvětluje šéf důchodové komise Martin Potůček.

7:00 260 miliard kumulovaného dluhu si s sebou táhne důchodový systém od roku 2010, počítá ekonom Jiří Šatava z thintanku IDEA. V tom není radno pokračovat, dodává.

Jak zvýšit nízké mzdy

1:45 Proč odbory ztratily trpělivost? "Polštář nízké ceny práce se po 25 letech vyčerpal," říká odborový předák Josef Středula.

10:00 Na co si stěžuje prezident Hospodářské komory Vladimír Dlouhý? "Vláda příliš naslouchala odborům," říká. A doufá, že příští vláda snad rehablilituje podnikatele.

Žebříčky NejčtenějšíaNejoblíbenější

reklama
reklama