reklama

Byznys Echo

Chcete znát názory šéfů úspěšných firem i podnikatelských hvězd? V rubrice Byznys echo komentují osobnosti českého byznysu aktuální i nadčasová témata v české ekonomice, politice i podnikatelské praxi.

Odpovědi osobností na otázku

Slovenská IT firma láká slovenské ajťáky z Česka k pracovnímu návratu domů. Cílí na ně virální kampaní "Jedlo pre ajťákov". Firma si od kampaně slibuje, že z Brna a Prahy přetáhne až 300 slovenských pracovníků do Košic.

Zajistit jim dostatečný profesní rozvoj, pocit výjimečnosti a také konkurenceschopné ohodnocení (v porovnání se zahraničím). Ale není to jenom o penězích. Musí to klapnout na všech frontách (peníze, tým, kariérní růst, firemní filozofie atd.).
Petr Bartoň Petr Bartoň

jednatel Lundegaard

Lékárna.cz nabízí přátelské vztahy, seberealizaci, samostatnost a prostor pro rozvoj talentu. Ale víme, že to klapne jen v okamžiku, kdy se protnou schopnosti a individuální očekávání člověka se záměry a konkrétní nabídkou zaměstnavatele.
Vladimír Finsterle Vladimír Finsterle

zakladatel Lekarna.cz

Dobří ajťáci se lákají na dobré technologie a profesionalismus. Na jídlo chodí jen špatní Ajťáci :)
Robert Vojáček Robert Vojáček

ředitel LidskáSíla.cz

Smysluplnou prací, zdravou firemní kulturou a odpovídajícím ohodnocením. Otázkou však zůstává komu by se teď do probíhající "normalizace 2.0" chtělo vracet...
Tomáš Prajzler Tomáš Prajzler

regionální ředitel Talentor Advanced Search

Kolik českých zaměstnavatelů jim dá pocit výjimečnosti (ten "wow" faktor, když řeknou, že pracujou v Londýně, New Yorku, Sillicon Valley), skvělé ohodnocení, originální benefity a samozřejmě work-life balance (prostě Having-it-all pro Millenials)?
Hana Gawlasová Hana Gawlasová
Především zajímavou prací na inovativních finálních výrobcích majících potenciál uspět na globálních trzích. Jinými slovy smysluplnou prací.
Radek Špicar Radek Špicar

viceprezident pro hospodářskou politiku SP ČR

Jednoznačně na atraktivní mzdy, ale i na firemní benefity, jako jsou u nás například dny dovolené navíc po určitém počtu odpracovaných let či atraktivní slevy u partnerů, nebo na možnost stálého sebevzdělávání a práci u evropského leadera v oboru.
Karolína Topolová Karolína Topolová

generální ředitelka AAA Auto

Musí jim vytvořit vhodné podmínky pro profesní růst a nabídnout finanční ohodnocení srovnatelné se zahraničními firmami. U nás v EKOSPOLU takové pracovní prostředí máme, proto patříme k nejvyhledávanějším zaměstnavatelům v oboru.
Evžen Korec Evžen Korec

generální ředitel firmy Ekospol

Hledáme cesty jak navábit i jiné profese k nám do hor . Naši předkové za různých režimů lákali kvalitní zaměstnance na pěkné a klidné bydlení ... Uvidíme jestli to bude stačit.
Martin Hutař Martin Hutař

jednatel PRO-BIO

Jednoznačně na zajímavou práci, možnost dalšího profesionálního rozvoje a fajn lidi ve firmě.
Mirko Kalous Mirko Kalous

Statutární ředitel a předseda Správní rady OKIN FACILITY, a.s.

Paradoxně považuji za jednu z výhod Brexitu, že se mnoho přesídlí z Londýna zpět do české kotliny. Je ovšem nutné jim nabídnout mezinárodní prostředí i způsob vedení.
Arthur Braun Arthur Braun

vedoucí partner advokátní kanceláře bpv Braun Partners

Na radost z práce a dobré lidi kolem sebe, méně formalismu.
Šárka Litvinová Šárka Litvinová

spolumajitelka společnosti Asiana

Jednoduše řečeno na to, že jim bude v práci dobře....
Tomáš Rychnovský Tomáš Rychnovský

majitel Centra fyzioterapie a celostní medicíny Tomáše Rychnovského

Když už jste tak hezky nahráli :-), my je lákáme na zdravou stravu, cvičení, příjemný kolektiv profesionálů a hlavně - skvělé technologie pro software do celého světa! Jak naše HR říká: "Pojďte si k nám zamakat" !
Jaroslav Řasa Jaroslav Řasa

zakladatel ABRA Software

Přeposlat
Diskuse
reklama

Předvolební debaty Ekonomu

Jak pomoci podnikání

5:00 Kolik vám přijde za rok kontrol, když si otevřete malou kavárnu?

15:15 Do českých továren je potřeba pustit zahraniční dělníky. Zbyněk Frolík ví, jak je sem přivést.

Jak podpořit rodiny

0:30 Není jen jedna rodina. Podle německých výzkumníků ji najdeme v 36 různých uspořádáních, říká Jana Maláčová z ministerstva práce.

23:00 Nerovné daně. Když se žena vrací po rodičovské do práce, čelí mnohem vyššímu efektivnímu zdanění než její muž, tvrdí ekonomka think-tanku IDEA Klára Kalíšková.

Jak změnit zdravotnictví

8:00 Proč spojit zdravotní pojišťovny? Co by to podle Milana Kubka přineslo pacientům.

23:30 Mají sestry a lékaři dostatečné platy? Kardiolog Josef Veselka pozná, kdy ekonomika roste a kdy ne.

Jak zlepšit školy

2:30 Školy se musí rozhodnout, zda budou vychovávat k poslušnosti, či ke zvídavosti, tvrdí ředitel společnosti Scio Ondřej Šteffl.

19:00 Učitelé nevědí, co mají učit, říká Jana Straková z Ústavu výzkumu a rozvoje vzdělávání.

Jak reformovat důchody

1:00 Bez reforem budou penze nuzné, vysvětluje šéf důchodové komise Martin Potůček.

7:00 260 miliard kumulovaného dluhu si s sebou táhne důchodový systém od roku 2010, počítá ekonom Jiří Šatava z thintanku IDEA. V tom není radno pokračovat, dodává.

Jak zvýšit nízké mzdy

1:45 Proč odbory ztratily trpělivost? "Polštář nízké ceny práce se po 25 letech vyčerpal," říká odborový předák Josef Středula.

10:00 Na co si stěžuje prezident Hospodářské komory Vladimír Dlouhý? "Vláda příliš naslouchala odborům," říká. A doufá, že příští vláda snad rehablilituje podnikatele.

Žebříčky NejčtenějšíaNejoblíbenější

reklama
reklama