reklama

Byznys Echo

Chcete znát názory šéfů úspěšných firem i podnikatelských hvězd? V rubrice Byznys echo komentují osobnosti českého byznysu aktuální i nadčasová témata v české ekonomice, politice i podnikatelské praxi.

Odpovědi osobností na otázku

Denně se dozvídáme o technologiích, které by nám měly ulehčit práci. Případně únavné úkoly za lidi zcela přebrat. Mluví se například o samořídících automobilech v nákladní a městské hromadné dopravě. Hledají se cesty, jak aplikovat možnosti 3D tiskáren ve zdravotnictví, atd. Které nové technologie se Vám líbí a případně uvažujete o jejich využití ve svém byznysu?

Určitě IoT. V našem businessu digitálních řešení je to příležitost pro řešení ještě chytřejší. Škoda, že to asi na chytrost našich manželek pořád nebude dostačovat.
Petr Bartoň Petr Bartoň

jednatel Lundegaard

V rámci "dream scenario" bychom velmi využili technologii umožňující čtení myšlenek. V reálném životě analytiku velkých dat k zachycení trendů souvisejících s poskytováním právních služeb.
Hana Gawlasová Hana Gawlasová
V poslední době nás na lekarna.cz zajímají technologie augmented reality. Dokáži si představit, že za pár let toto propojení skutečného světa s modelací a následným reálným výstupem může změnit zdravotnictví.
Vladimír Finsterle Vladimír Finsterle

zakladatel Lekarna.cz

Zrovna mi kamarád pověděl o Anoto paper. Papír a tužka, které jdou jednoduše přenést do digitalizované formy.
Robert Vojáček Robert Vojáček

ředitel LidskáSíla.cz

Líbí se mi chytré telefony, kancelář všude kde chcete...
Jiří Stabla Jiří Stabla

majitel společnosti Carun Pharmacy

Velmi se zajímáme o virtualizace a digitální pomůcky a modely pro školení lékařů i edukaci pacientů. Velkou nadějí pro pacienty s onemocněním sítnice se zdá být miniaturizace a bionické "oko". Těšíme se na auta bez řidičů.
Petr Kocian Petr Kocian

ředitel klinik DuoVize a NeoVize

Nás nyní zajímá robotizace CNC obrábění v nástrojařské výrobě. Předpokládáme značnou úsporu vedlejších časů (upínání, měření, přesun obrobku mezi stroji).V hledáčku do budoucnosti je i robotizace samotné ruční nástrojářské práce.
Kvido Štěpánek Kvido Štěpánek

ředitel Isolit-Bravo

V oblasti právního softwaru očekávám u nás velké kroky vpřed ve spolupráci s naším IT providerem, obojí směrem ke zvýšení transparentnosti naší práce vůči klientovi, lepší interní přehled, ale i vytváření smluv za pomoci "inteligentních " vzorů.
Arthur Braun Arthur Braun

vedoucí partner advokátní kanceláře bpv Braun Partners

Je dnes vubec mozne o tom neuvazovat?!
Radek Špicar Radek Špicar

viceprezident pro hospodářskou politiku SP ČR

Na vlastních lidech a prostorech testujeme náš systém - tzv. Future Office, kdy díky přesné lokalizaci osob se vyvolají akce automaticky (přístup, světla, teploty, zasedačky, tisk dokumentů ...)
Jiří Konečný Jiří Konečný

zakladatel ELKO EP

V našem segmentu bezpečnostních dveří zavádíme zejména možnosti odemykání dveří pomocí biometrie nebo mobilními telefony.
Ivan Pavlíček Ivan Pavlíček

ředitel společnosti NEXT

V silniční nákladní dopravě se mně velmi líbí kamiony bez řidičů a to zejména v době, kdy o tuto profesi není ze strany mladých zájem. Obávám se však, že legislativa a můj věk mi neumožní se toho dožít.
Jan Kučera Jan Kučera

jednatel Bohemia Cargo

Zavádíme SW roboty a "učící se stroje", které umožní automatizaci procesů. Tím zrychlujeme a zefektivňujeme služby, které poskytujeme našim zákazníkům.
Mirko Kalous Mirko Kalous

Statutární ředitel a předseda Správní rady OKIN FACILITY, a.s.

Velmi pečlivě sledujeme rozvoj elektromobility. Jako lídr na trhu ojetých automobilů ve střední Evropě chceme rozhodně být největším obchodníkem i v tomto sektoru, jakmile (a pokud) začne být množství použitých elektromobilů na trhu zajímavé.
Karolína Topolová Karolína Topolová

generální ředitelka AAA Auto

V oblasti překladatelství bude takovou technologií bezpochyby strojové překládání. Nicméně půjde o sofistikovanější systémy než je současný Google translate. Budou to systémy založené na schopnosti sebeučení a adaptace.
Vítězslav Bican Vítězslav Bican

výkonný ředitel Channel Crossings

S našimi zákazníky u nich zavádíme Business Intelligence, smartwatch,API, Internet věcí, automatické měřící systémy, terminály ve výrobě, pokladní systémy s periferiemi, lasery, 2D/3D tisk.Pro nás je užitečná řada nových softwareových technologií.
Jaroslav Řasa Jaroslav Řasa

zakladatel ABRA Software

Při zakládání spodních částí stavby používáme unikátní metodu. Do betonu přidáváme speciální příměsi tak, že vznikne vodostavební beton odolný vůči průniku vody.
Evžen Korec Evžen Korec

generální ředitel firmy Ekospol

Pojištění pohledávek čeká velká proměna: dochází k propojení se systémy zákazníků, práci finančních analytiků ve velké části nahrazují algoritmy vyhodnocující big data, stávající online řešení nahradí aplikace pro mobil a tablet.
Markéta Stržínková Markéta Stržínková

ředitelka pojišťovny pohledávek Atradius pro s. a v. Evropu

Využití "Big Data" k prediktivním účelům.
Tomáš Prajzler Tomáš Prajzler

regionální ředitel Talentor Advanced Search

Přeposlat
Diskuse
reklama

Předvolební debaty Ekonomu

Jak pomoci podnikání

5:00 Kolik vám přijde za rok kontrol, když si otevřete malou kavárnu?

15:15 Do českých továren je potřeba pustit zahraniční dělníky. Zbyněk Frolík ví, jak je sem přivést.

Jak podpořit rodiny

0:30 Není jen jedna rodina. Podle německých výzkumníků ji najdeme v 36 různých uspořádáních, říká Jana Maláčová z ministerstva práce.

23:00 Nerovné daně. Když se žena vrací po rodičovské do práce, čelí mnohem vyššímu efektivnímu zdanění než její muž, tvrdí ekonomka think-tanku IDEA Klára Kalíšková.

Jak změnit zdravotnictví

8:00 Proč spojit zdravotní pojišťovny? Co by to podle Milana Kubka přineslo pacientům.

23:30 Mají sestry a lékaři dostatečné platy? Kardiolog Josef Veselka pozná, kdy ekonomika roste a kdy ne.

Jak zlepšit školy

2:30 Školy se musí rozhodnout, zda budou vychovávat k poslušnosti, či ke zvídavosti, tvrdí ředitel společnosti Scio Ondřej Šteffl.

19:00 Učitelé nevědí, co mají učit, říká Jana Straková z Ústavu výzkumu a rozvoje vzdělávání.

Jak reformovat důchody

1:00 Bez reforem budou penze nuzné, vysvětluje šéf důchodové komise Martin Potůček.

7:00 260 miliard kumulovaného dluhu si s sebou táhne důchodový systém od roku 2010, počítá ekonom Jiří Šatava z thintanku IDEA. V tom není radno pokračovat, dodává.

Jak zvýšit nízké mzdy

1:45 Proč odbory ztratily trpělivost? "Polštář nízké ceny práce se po 25 letech vyčerpal," říká odborový předák Josef Středula.

10:00 Na co si stěžuje prezident Hospodářské komory Vladimír Dlouhý? "Vláda příliš naslouchala odborům," říká. A doufá, že příští vláda snad rehablilituje podnikatele.

Žebříčky NejčtenějšíaNejoblíbenější

reklama
reklama