Tip

Na recepci My hotelu si můžete zakoupit jak zdařilé Cibulkovo víno, tak také další domácí produkty, například marmelády, dýňové čatní, bezinkový sirup či výtečný slunečnicový olej.

Z nabídky

Grilovaný candát na kysaném zelí s křenovou omáčkou a bramborem    275 korun

Vodní meloun s balkánským sýrem a mátou    95 korun

Jehněčí na česneku se špenátem    240 korun

Šéfkuchař Petr Cibulka je příznivcem slow foodového a tradičního vaření, proto ve své restauraci nepoužívá žádné polotovary či sušené preparáty, které jsou plné éček či barviv, a veškeré pokrmy připravuje výhradně z prvotních surovin, takže vývary i omáčky si vaří z masa, kostí a zeleniny. Navíc kupuje většinu surovin z nejbližšího okolí, sám chová vlastní slepice, kachny či jehňata a pěstuje třeba dýně či bylinky.


Řízek s lednickým salátem

Se stejnou pečlivostí je sestaveno také menu, poskládané z několika pilířů, z nichž jeden představují pokrmy z rodinné kuchařky Lichtenštejnů, kterým kdysi Lednice patřila, dalším pilířem jsou krajové speciality z okolních vesnic a posledním pak kreativní variace evropské kuchyně.

Nejoblíbenějšími jídly restaurace Grand Moravia je divoká kachna s křenovou omáčkou a velkým kynutým kulatým knedlíkem, patřící k místním hodovním pokrmům, a samozřejmě také slavný vídeňský telecí řízek s lednickým bramborovým salátem, který je v kraji oblíbeným svatebním jídlem. Další vyhlášenou delikatesou je grilovaný candát podávaný po alsaském způsobu, tedy s kyselým zelím a křenovou omáčkou, což nádherně ladí s jemnou chutí rybího masa.

 

Špecle s liškami a parmazánem

A co ochutnat dál? V současném menu je několik zajímavých kombinací, které potěší milovníky netradičních chutí. Například letní salát s melounem, balkánským sýrem a mátou či pohankové špecle s liškami a parmazánem. A velmi chutné jsou také houbové přesňáky s lanýžovým olejem. Milovníci plodů moře mohou vyzkoušet mušle na víně či fenyklový salát s chobotnicí. Největší kulinární perly se ovšem objevují ve speciálních sezónních nabídkách, třeba na Velikonoce šéfkuchař připravoval zadělávané kůzlečí plíčky, které se v českých restauracích téměř nevyskytují. Další unikátem jsou kapří klobásky.

Součástí My hotelu je také zahradní restaurace Pergola pod platanem, zaměřená na grilovaná jídla. A ještě jeden tip: velmi oblíbená je vinařská „trilogie“, která začíná piknikem ve vinohradu, pokračuje ve sklepě, kde si každý z účastníků stočí a zazátkuje vlastní láhev, a končí degustací vín.

 

Lednické Cibulkovo víno

Velkou výhodou restaurace Grand Moravia je možnost ochutnávky Cibulkových vín. Spolumajitel restaurace a hotelu totiž už několik let buduje butikové vinařství, které produkuje malé šarže zajímavých vín připravených pouze z několika odrůd. Za ochutnání rozhodně stojí Hibernal 2013, příjemně šťavnaté polosuché víno se sedmi gramy zbytkového cukru téměř na hranici suchosti, které je jako stvořené pro letní odpoledne či večery.

Potěší i tradiční, opět polosuchý rýnský ryzlink 2013 či odborníky velmi dobře hodnocené suché Rosé, připravené z odrůdy Cabernet Sauvignon. Ze všech Cibulkových vín nás ovšem nejvíce zaujal Cabernet Sauvignon 2012, krásně víno s pevnou strukturou a příjemnou ovocnou chutí, které sice pochází ještě z velmi mladé vinice, ale už ukazuje svůj potenciál.

Podívejte se do kuchyně restaurace Grand Moravia:

Grand Moravia

A současně dokazuje, že když je správně zvolená poloha a odrůda, výrazně se redukují hrozny na vinici a s vínem se pracuje ve sklepě, lze i u nás připravit krásné červené víno, jehož potenciál bude dále stoupat. Vedle Cibulkových vín mohou hosté vybírat z poměrně bohaté kolekce prestižních moravských vinařů. Za zkoušku stojí například skvělá Frankovka 2007 od Františka Mádla.

Byznys a firemní klientela ocení širokou nabídku jednacích prostor, tedy čtyř salónků a dvou konferenčních sálů s kapacitou 150 a 200 lidí, zajímavý prostor nabízí také vinný sklep s kapacitou 120 lidí. Na zahradě je možné uspořádat grilování. Čtyřhvězdičkový My hotel má 49 pokojů, k dispozici je venkovní bazén, sportovní vybavení pro tenis a další sporty.


Rozhovor se šéfkuchařem: Petr Cibulka

Ze které suroviny rád vaříte a proč?

Rád pracuji s čerstvými surovinami, hlavně s jehněčím a mléčným telecím. To jsou ušlechtilá masa, z nichž je možné připravit fantastická jídla.

Jaké jídlo, které jste ochutnal v poslední době, vás nejvíce překvapilo?

Kůzlečí plíčky, které jsme připravovali a konci dubna v rámci velikonočního menu. Dělali jsme je zadělávané, s octem a česnekem, to je takové jednoduché selské jídlo, které je ovšem chuťově úžasné.

Ve které restauraci si pochutnáte a co si tam dáváte?

Rád chodím ke Kalinovi, který připravuje to nejlepší z nejlepšího. Třeba jeho burgundské hovězí na víně je skvělé.

Související